Для чого молитися до святих?

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • Для чого молитися до святих?

     Коли візьмемо до рук молитовник, то побачимо, що там, окрім молитов до Бога та Ісуса Христа, є молитви до Богородиці і різних святих. Щодень присвячений святим, яких ми шануємо, до яких молимося і просимо про заступництво.

     Часто виникає запитання: чи треба молитися до святих, адже маємо Господа, який і так дає нам відповіді на молитви? Хто ці святі? Це ті, яких ми зустрічаємо на сторінках Євангелія: бачимо, як сотник прийшов попросити за свого слугу; як жінка, в якої помер син звернулася до Господа, як Діва Марія в Кані Галілейській звертається до Господа…

     Так, Господь знає всі наші потреби. Та ми маємо довкола осіб, які жили свято й праведно. І вони, як люди, розуміють наші проблеми. А з іншої сторони, святі ― це ті, які пройшли дорогу християнського життя. То хто, як не вони можуть поділитися з нами досвідом, як цією дорогою іти, і хто, як не вони можуть предстояти перед Господом за всі наші нужди, бо самі через це пройшли?

     Тому звертаймося до святих, читаймо історії їхнього життя, щоб через їхній досвід зрозуміти свою унікальну дорогу, навчитися святості.

     Саме святі нам показують, що християнство можливе не лише в декларуванні,. Їхній приклад показує, як християнство втілювати в реальному житті. Ви не знайдете однакових святих: кожен із них ― унікальний. Їхній приклад нас заохочує. А їхнє заступництво допомагає нам іти тією дорогою, якою вони прийшли.

     Молімося за всіх святих, щоб вони заступалися перед Господом за кожного з нас.

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"