Чому християни використовують символ риби?

Читай також

 • 15 художніх книг, які сучасному християнину варто прочитати
 • Що таке літургійне життя?
 • П’ять хлібів і дві риби ― найдавніші символічні зображення Євхаристії
    • Чому християни використовують символ риби?

     Чи доводилося вам бачити знак риби, наприклад, на авто? Символи риби на бамперах та багажниках автомобілів досить поширені в наші дні – і ми розуміємо, що за кермом водій-християнин.

      Хоча така практика може здатися новітньою, насправді про використання цього символу відомо з початків християнства.

     Символ риби християни вперше використали у 2 столітті. Грецьке слова Іхтіс – слово, яке просто означає “риба”. Слово великими грецькими літерами виглядає так: ΙΧΘΥΣ. І це також абревіатура, акровірш, оскільки це ініціали грецьких слів, що перекладаються як «Ісус Христос, Божий Син, Спаситель».

     Ι – ΙΗΣΟΥΣ (Ісус, цит. Ісус), Χ – ΧΡΙΣΤΟΣ (Христ, цит. Христос), Θ – ΘΕΟΥ (Божи, цит. Теу), Υ – ΥΙΟΣ (Син, цит. Hios), Σ – ΣΩΤΗΡ (Визволитель).

     Риба була звичною їжею для людей  ​​Середземномор’я, тож для переслідуваних християн Іхтіс стало прихованим знаком, що ідентифікував їх за вірою. Символ риби також має глибоке коріння в Новому Завіті. Ісус покликав рибалок бути його апостолами і зробив їх “рибалками людей”.

     Риба також символічно асоціювалась у перших християн із  Євхаристійним дієством. Примноження хлібів та риби, Ісусове чудо, сприймалось як передвісник помноження євхаристійного хліба під час меси.

     Іхтіс також є популярним символом, що зустрічається в християнських катакомбах. Недарма ним і сьогодні користуються багато християн.

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • 15 художніх книг, які сучасному християнину варто прочитати
    • Що таке літургійне життя?
    • П’ять хлібів і дві риби ― найдавніші символічні зображення Євхаристії
     • Оціни

      [rating-system-posts]

        

       Про автора

       Тетяна Трачук
       Учасник команди ДивенСвіт:)