Бог – не абстрактна ідея, а Той, Який прийняв поранену людську природу

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Бог – не абстрактна ідея, а Той, Який прийняв поранену людську природу

     Не соромитися власного болю та не відвертатися від болю ближніх. До цього заохотив Святіший Отець, коментуючи євангельську розповідь про оздоровлення прокаженого.

     Бог не є ідеєю чи абстрактною доктриною, але Тим, Який «заражається» нашою пораненою людською природою і не боїться контакту з нашими ранами. На цьому наголосив Папа Франциск перед проказуванням молитви «Ангел Господній» у неділю, 14 лютого 2021 року, коментуючи розповідь святого Марка про зустріч Ісуса з прокаженим та його оздоровлення.

     Два правопорушення

     Святіший Отець нагадав про те, що прокажені вважалися нечистими, а тому, відповідно до приписів закону, повинні були перебувати поза населеними пунктами. Вони були виключені з соціальних і релігійних стосунків, але Ісус не лише дозволяє цьому чоловікові наблизитися та зворушується, але також простягає руку й доторкається його, «що було немислимим у той час». Цим він, «здійснює Добру Новину, яку звіщає», бо Бог став близьким до нашого життя, співчуває пораненому людству та «приходить обвалити будь-які бар’єри, що заважають нашим стосункам із Ним, з ближніми та з собою самими».

     За словами Папи, в цій події можемо побачити зустріч двох «правопорушень». Прокажений, незважаючи на заборони, «виходить з ізоляції та приходить до Ісуса». Його хвороба вважалася Божою карою, але в Ісусі він може побачити «інше обличчя Бога»: не караючого Бога, але співчутливого та люблячого Отця, «Який визволяє нас від гріха та ніколи не виключає нас зі Свого милосердя». Цей чоловік може вийти з ізоляції, бо «в Ісусі знаходить Бога, Який поділяє його біль». Наступник святого Петра в цьому контексті склав подяку тим сповідниками, які своєю поведінкою та лагідністю сприяють наближенню поранених гріхом до Божого милосердя.

     Другий переступ бачимо з боку Ісуса, Який, всупереч забороні закону, торкається прокаженого, щоб його оздоровити, «не обмежується словами, але доторкається», що означає «встановити взаємини». Цим Христос показує, що Бог не є байдужим, але «наближається зі співчуттям та торкається нашого життя, щоб його оздоровити».

     Бог, який «заражається» нашою людськістю

     У цьому контексті Святіший Отець звернув увагу на те, що й у сьогоднішньому світі «чимало наших братів і сестер страждають від цієї хвороби, або від інших недуг чи становищ, із якими, на жаль, пов’язані суспільні упередження». Але також «кожному з нас може трапитися досвід ран, поразок, страждання, егоїзму, що закриває на Бога та на ближніх».

     «Перед обличчям цього всього Ісус звіщає нам, що Бог не є ідеєю чи абстрактною доктриною, але Тим, Який “заражується” нашою пораненою людськістю та не боїться вступати в контакт із нашими ранами», – сказав Папа, зауваживши, що ми, задля «правил доброї репутації чи соціальних звичаїв» часто замовчуємо біль, одягаємо маску, щоб приховати його, а «рахуючись із нашим егоїзмом чи внутрішніми законами наших страхів», ми не надто залучаємося в страждання інших.

     «Просімо, натомість, у Господа благодаті жити цими двома “переступами” з Євангелії», – закликав Святіший Отець, вказуючи на сміливість прокаженого вийти з ізоляції, щоби замість плакати над собою і своїми поразками, «прийти до Ісуса такими, якими ми є», та на любов Ісуса, що «виходить за межі переконань, допомагаючи долати упередження та страх». «Нехай же на цій дорозі нас супроводить Діва Марія, Яку тепер призиваємо в молитві Ангел Господній», – побажав він.

     Vatican NEWS

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Екобюро УГКЦ здійснило переклад апостольського повчання «Laudate Deum» на українську мову
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.