Як позбутися ілюзії свободи, а здобути її правдиву

Читай також

 • «Молися так довго, аж допоки твій розпач мине»
 • Цінності. Майбутнє. ЕКОЛОГІЯ
 • Сестро, візьміть це від нас, вояків!
    • Як позбутися ілюзії свободи, а здобути її правдиву

     Сучасна людина живе ілюзіями про свою свободу. Через свою гріховність вона не здатна цілковито жити у свободі, бути вільною. Коли ми приглянемося до свого життя, то зрозуміємо, що всі ми є в «рабстві» тих чи інших речей, без яких, немовби, не можемо обійтися.

     Також, до прикладу, життя на Заході, як нам дуже часто здається, гарне і комфортне. Мій досвід з Америки: тут ти можеш у короткому часі отримати все, що забажаєш, але система кредитування, яка дозволяє здобути освіту, купити будинок, автомобіль узалежнює людину від кредитів на десятки років або ж і на все життя. З одного боку, ти маєш, з другого – ти залежна людина.

     Християнство пропонує людині свободу, насамперед духовну. Бог чекає на наше навернення. Тільки у Бозі особа може здобути свою свободу, бо сама людина ніколи не зможе стати вільною.…

     Два монахи – старший і молодий – пішли до міста на ринок. Старший ходив по ринку, цікавився багатьма речами, розглядав усе. Це дуже згіршило молодого монаха. Повертаючись додому, він запитав старшого: «Отче, якось ви так не по-монашому поводилися на ринку, всім цікавились. У вас була якась спокуса?» На це старший монах відповів: «Знаєш, брате, на ринку було так багато різних речей, я на них дивився і радів, що без цього всього можу обійтись».

     Оце справжня свобода, яку людина здобуває в Бозі, бо коли Бог входить у життя кожного з нас, то все інше стає на свої місця.

     Владика Венедикт АЛЕКСІЙЧУК

     Читай також

    • «Молися так довго, аж допоки твій розпач мине»
    • Цінності. Майбутнє. ЕКОЛОГІЯ
    • Сестро, візьміть це від нас, вояків!
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.