Чого у вас більше: світла чи темряви, залежить від вас самих

Читай також

 • Чи варто молитися, якщо я живу в тяжкому грісі? Чи Бог чує тоді мою молитву?
 • У чому духовна користь від участі Богослуженні канону Андрея Критського
 • Якби не бюрократія в часі війни…
    • Чого у вас більше: світла чи темряви, залежить від вас самих

     Сьогоднішнє недільне Євангеліє про життєвий, світоглядний та екзестенційний вибір людини: прямувати за Добром чи добрами, Світлом чи світом, Богом чи мамоною.

     Видимими речі робить світло. Якщо людина має світло всередині, вона шукатиме за Світлом ззовні. Темряви ж не існує в природі. Є повна або часткова відсутність світла. Наскільки людина темна всередині, залежить від того, скільки вона впустила в себе Світла ззовні. Але найбільша біда тоді, коли люди світло звуть темрявою, а темряву світлом. Таким людям подобається жити без світла і їх ціль, позбавити світла інших. “Люцифер” перекладається, як “носій світла”, “світлоносець”. Той, хто покликаний нести світло, через гордість став асоціюватися з темрявою.

     Слово “світогляд” складається з двох слів: “світ” і “погляд”. Від того, яким поглядом ми дивимося на світ, залежить наш із вами світогляд. Наш погляд, тобто ставлення,має прямий стосунок до внутрішнього світла. Лихе і ясне око видно за вчинками людини, її словах, думках. Дивитися на світ ясним оком, це бути дітьми Світла.

     Довіряти Богові і не вірити мамоні є складним вибором. Але зробивши свій вибір раз і на все життя, ми не повинні вагатися. Той, кого ми звемо “Отче”, має більше, ніж роздав. Шукати Його Царство та справедливості є нічим іншим, як основним покликанням людини на цьому світі. Якщо би всі це робили, багато хто не жив би на межі виживання.

     Отець Олег КОБЕЛЬ

     Читай також

    • Чи варто молитися, якщо я живу в тяжкому грісі? Чи Бог чує тоді мою молитву?
    • У чому духовна користь від участі Богослуженні канону Андрея Критського
    • Якби не бюрократія в часі війни…
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.