Чесні громадяни, тому що добрі християни. ІIІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів УГКЦ та РКЦ. День І

Читай також

 • «Ділитись, коли так багато людей є в потребі» – владика Василій (Тучапець) до молоді Харківського екзархату
 • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
 • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
    • Чесні громадяни, тому що добрі християни. ІIІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів УГКЦ та РКЦ. День І

     Спільною молитвою в Будинку митрополита при Соборі Святої Софії в Києві розпочався IIІ Всеукраїнський форум молодіжних лідерів та душпастирів Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков «Чесні громадяни, тому що добрі християни», яку організувала Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ разом із Комісією душпастирства молоді РКЦ.

     Першим присутніх привітав голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Ростислав Педюк, наголосивши на важливості заходу, який спонукає разом обдумувати та напрацьовувати кроки, які допоможуть об’єднати зусилля для розвитку і будівництва нашої країни і Церкви.

     ― Радію, що ми проводимо цей Форум у серці українського християнства, щоб думати про свою віру, ідентичність і щоб запитати себе, якими маємо бути християнами. Тема Форуму «Чесні громадян, тому що добрі християни» спонукає нас до усвідомлення, що ми, християни, маємо бути ще й чесними громадянами, адже ми належимо не лише до Церкви, а й до суспільства. Іноді маємо спокусу закриватися в своїх спільнотах, де зустрічаємося з тими, з якими поділяємо цінності і говоримо однією мовою ― так нам комфортно, ― наголосив у своєму виступі отець Ростислав Пендюк. ― Христос казав своїм учням: «Ви зодягнетеся у силу з висоти». Він говорив про силу Святого Духа, яка допоможе перемінити світ. Завдання наших спільнот ― не закриватися, а навпаки, відчиняти настіж двері і сміливо йти в світ, зустрічати людей, своїх ровесників ― вони будуть інші, з іншими поглядами, іншими переконаннями ― та ми маємо допомогти їм зустріти живого Христа, бо вони дуже цього потребують. Сподіваюся, що цей Форум проросте плодами відкритої Церкви, яка сміливо відчиняє двері, яка відчуває присутність Святого Духа і яка готова змінювати світ на краще. Бажаю радісної віри і відчуття Божої сили.

     Державний секретар Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, звертаючись до присутніх, передовсім наголосив на важливості діалогу.

     ― Ми всі прагнемо кращого для нашої держави, а без спільного діалогу та взаємодії на різних майданчиках, не вдасться цього досягти. Щоб збудувати таку Україну, як хочемо, маємо чути один одного, шукати можливості доносити ідеї та думки до влади, до суспільства. В тому дуже важливо, щоб такі зустрічі відбувалися на різних рівнях, ― наголосив Олександр Ярема.

     Єпископ Києво-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Владика Віталій Кривицький акцентував на важливості співвідношення між ― бути християнином і громадянином.

     ― Важливо, що на такі зустрічі збираються молоді люди. А молодь ― це завжди революційно. З кожним поколінням є можливість для оновлення, щоб іти тими самими шляхами по-новому, ― підкреслив владика Віталій Кривицький.

     У межах першої зустрічі присутні також мали нагоду послухати доповідь члена чернечого згромадження Товариство Ісуса. військового капелана, заступника керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, радника Глави УГКЦ зі стратегії комунікації отця Андрія Зелінського на тему «Наша Свята Софія» та дізнатися про 700-ліття римо-католиків в Києві з виступу «Наша християнська ідентичність» (Наше християнське коріння владики Віталія Кривицького.

     Попереду ще два дні Форуму і багато цікавих і конструктивних зустрічей.

     Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • «Ділитись, коли так багато людей є в потребі» – владика Василій (Тучапець) до молоді Харківського екзархату
    • Втретє програма «Молодіжний працівник» для тих, хто душпастирює з молоддю в УГКЦ
    • УГКЦ в Італії видала посібник для літніх християнських таборів
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"