Молитовний намір Папи на січень 2022

Читай також

 • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
 • «Мамо, дякую за дар життя! Дякую, що навчила вірити в Бога», — Блаженніший Святослав у вітанні з нагоди Дня матері
 • Відбулися IV дні формування для молоді
    • Молитовний намір Папи на січень 2022

     «Як так сталося, що сьогодні багато релігійних меншин зазнають дискримінації чи переслідувань? Чому ми, в цьому дуже цивілізованому суспільстві, дозволяємо на те, щоби існували люди, які зазнають переслідувань лише через те, що прилюдно визнають свою віру?» – такими прямими й гострими запитаннями, які вимагають відповіді від кожного з нас, Папа Франциск розпочинає представлення молитовного наміру на січень 2022 року, що присвячений людям, які зазнають релігійних переслідувань і дискримінації.

     Згідно з даними Рапорту про релігійну свободу, який у квітні минулого року оприлюднила Папська Фундація «Допомога Церкві в потребі», релігійна свобода порушується в третині країн світу, в яких живуть приблизно 5,2 мільярди людей. Згідно з тим же рапортом, понад 646 мільйонів християн живуть у країнах, в яких не шанується релігійна свобода.

     «Це не тільки є неприйнятним, це є нелюдяним, це – шаленство», – наголошує Папа Франциск, уточнюючи, що «релігійна свобода не обмежується свободою культу, лише фактом, що можна звершувати культ у день, приписаний власними священними книгами, вона спонукає цінувати іншу особу в її відмінностях, розпізнавати в ній справжнього брата».

     Саме дорогу братерства Святіший Отець пропонує як альтернативу дискримінації. «Як людські істоти, ми маємо багато спільного, щоби могти співжити, приймаючи відмінності з радістю від того, що ми – брати і сестри. І невелика відмінність, або суттєва відмінність, якою є релігійна, не притемнює великої єдності того, що ми є братами і сестрами», – підкреслює він, закликавши обирати дорогу братерства.

     «Бо або будемо братами й сестрами, або всі програємо», – стверджує Папа, заохочуючи: «Молімося, щоби всі люди, які зазнають релігійної дискримінації чи переслідувань, знайшли в суспільстві, в якому живуть, визнання та гідність, що народжується із того, що ми є братами й сестрами».

     Цим відеороликом Святіший Отець Франциск розпочав сьомий рік проекту «Відео Папи», в рамках якого він особисто на початку кожного місяця представляє молитовний намір для членів Всесвітньої мережі молитви Папи, відомої раніше як «Апостольство молитви».

     Джерело: о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

     Читай також

    • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
    • «Мамо, дякую за дар життя! Дякую, що навчила вірити в Бога», — Блаженніший Святослав у вітанні з нагоди Дня матері
    • Відбулися IV дні формування для молоді
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.