10 причин чому не варто вірити мольфарам?

Читай також

 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • 10 причин чому не варто вірити мольфарам?

     На фоні неймовірного градусу напруги в українському суспільстві, пов’язаного з війною, з’явився потужний запит на віщунів. Телебачення і мережу дедалі більше заполонюють невідомі раніше нікому особи провидців, віщунів, мольфарів. Багато з українців охоче піддаються на таке жадане «коли вже кінець». У цьому тексті не пропоную науковий дискурс або богословську статтю на тему старого, як світ явища. Хочу лише означити в 10-ти тезах, на яких психологічних поперечинах тримається будівля без підвалин отих пророцтв.

     1. ЗАПИТ НАРОДЖУЄ ПРОПОЗИЦІЮ. Це добре знана аксіома ринку. Щоби щось продати, треба аби це хтось хотів купити. Наші примітивні уявлення формують пропозицію для численних пройдисвітів. І ось вони тут, як тут. З’являються особи, які готові давати «компетентні» відповіді. Чим тут можна зарадити? Відповідаю – лише критичним поглядом і здоровим глуздом! Справа хіба у тому чи бажаємо ми самі ним користуватися. Дуже раджу робіть це!

     2. Вірити це і ПОШИРЮВАТИ – БЕЗВІДПОВІДАЛЬНО. Будь-яка безвідповідальність є маніпулятивною. Особливо це стосується релігійної сфери. Бо вона обдурює саму людину, а обдурена людина обдурюватиме інших і далі запускається ланцюговий маркетинг брехні. Якщо ви, до прикладу, це поширили чи вподобали, це починають робити інші за алгоритмом стадного інстинкту. Самі того не усвідомлюючи, ви стаєте інструментом неправди.

     3. ЗАЗИРНУТИ ЗАЛАШТУНОК МАЙБУТНЬОГО завдяки провидцям набагато легше, ніж довіритися Богові. Магізм і віра – це зовсім не рідні сестри! Християни – носії пасхального уповання і радості, а не мракобіси. Ми не ті, що очікують на перемогу, ми самі творимо цю перемогу. Не пасивним «коли вже», а нашою постійною молитвою, працею, світлою надією чинимо перемогу очевидною!

     4. Друзі, маймо на увазі, т.зв. провидці-МОЛЬФАРИ НА НАС ЗАРОБЛЯЮТЬ! Чи бажаємо, щоб нас використовували? Питання риторичне. Тепер дуже зручний час для віщунів підняти власний рейтинг. Можна тільки уявити скільки бонусів популярності здобуде такий оракул. Війна закінчиться, але до обманця потягнуться люди вже у звичайних питаннях типу «як вийти заміж», «як там у мене буде з роботою», «чи варто мені їхати закордон», «чому мені не ведеться у бізнесі». Запевняю, такому мольфару вже скоро будуть заздрити навіть олігархи. Бо це все далеко не безкоштовно!

     5. Хтось заперечить: «Я РАНІШЕ ЧУЛА ПРО ЦЕ І ВСЕ ЦЕ СПРАВДИЛОСЬ». Відповім: ну що ж, цілком можливо. Людині властиво час від часу щось передбачати. Але навіть приблизна статистика стверджує, що більшість т.зв. «пророцтв» збуваються чомусь лише після того, як щось відбулося і таким чином творять ґрунт для майбутньої маніпуляції свідомістю людей. Хіба з іронічною посмішкою можна сприйняти те, як різні шарлатан(ки)-и вказують на дати кінця. Цими днями я особисто зустрів інформацію коли від одного і того самого віщуна в різних інфо-джерелах є дві-три різних дати кінця війни. Запевняю це все для того аби з кількох інформаційних вкидів таки хтось піймався і повірив.

     6. УВАГА, ПОПУЛІЗМ!!! Ми дуже падкі на риторику популістів! Щось цілком дешеве, примітивне або зовсім абсурдне видається чи не за «небесне одкровення», тоді як на відповідальні і справді цінні міркування ніхто не звертає уваги. Схожими маніпулятивними техніками, до слова, вправно користуються політтехнологи у передвиборчих кампаніях. Гачком спокуси віщунів є теж релігійна символіка (ікони, свячена вода, вервички). Наш нарід дуже падкий на це! Не даймо себе звести вітриною псевдорелігійності!

     7. Декілька років тому зустрівся з кумедним фактом. Один з блогерів ДЛЯ підняття свого РЕЙТИНГУ ПОПУЛЯРНОСТІ запустив у мережу відео з «пророцтвом». Відео набрало декілька мільйонів переглядів про мольфара. Але ось незадача, згодом виявилося, що такого віщуна X зовсім не існує. Мабуть він просто народився в уяві цього блогера.

     8. Приймім до уваги – наша свідомість це ворота. КЛЮЧІ від цієї брами маємо ТРИМАТИ У НАДІЙНІЙ КИШЕНІ і не давати пройдисвітам викрасти їх. Перебуваючи у часі посту корисною аскетичною практикою було б вправлятися в «інформаційному пості». Вчитися розсудливо ставити маркери і фільтри сприйняття інформації, розрізняти духів, аналізувати, запитувати думки у авторитетних осіб, не поширювати сумнівні матеріали, тощо.

     9. Особливо спокусливо виглядають МОЛЬФАР(КИ) з досконалим макіяжем. Подумалось, їм би краще на якийсь fashion. До слова через деякий час вони кудись БЕЗСЛІДНО ЗНИКАЮТЬ, змінюють місце проживання і рід діяльності, зірвавши потужний фінансовий куш. І все це тому, що ми самі їм у цьому допомогли.

     10. І нарешті виключно релігійних аргумент: входячи у контакт з мольфарами і силами темряви ми НАНОСИМО велику духовну КОНТУЗІЮ світу власної ДУШІ. Її трон призначений для Христа і для світла його благодаті. Духовна сфера не може бути територією сумнівних експериментів. Це небезпечно! Пророцтва пройдисвітів ніколи не принесуть миру душі. Лише вдивляючись в Ісусове обличчя і довіряючи Йому, будемо сповнюватися миром, який ніхто не зможе вкрасти. Він – єдине Джерело Життя, у його руках доля світу і України! Я не знаю коли настане кінець війні – за тиждень, місяць, рік, але я абсолютно переконаний, що нарід, який обрав Христа за Помічника і Покровителя остаточно буде переможцем!

     Автор о. Лука Михайлович

     Читай також

    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
     • Оціни

      [ratemypost]