Там, де з’являється Ісус, повстає конфлікт

Читай також

 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Там, де з’являється Ісус, повстає конфлікт

     Йо. 32 зач. 8, 42-51.

     У сьогоднішній Євангелії ми бачимо черговий конфлікт Ісуса з юдеями. Назагал уся благовість Йоана повна постійних суперечок і непорозумінь. «Чому ви не розумієте моєї мови? Бо ви не можете слухати мого слова». (Йоана 8,37)

     Багатьом з нас складно асоціювати Ісуса з конфліктом. Набагато природніше вбачати у Христі проповідника любові, миру, добра, правди. Але тут щось інше: там, де з’являється Ісус повстає конфлікт. Конфлікти бувають різними, як і їхня природа. В Ісуса виникає конфлікт з юдеями не тому, що йому кортить сваритися, а тому, що в юдеїв існує конфлікт з вірою. Причиною цього конфлікту є їхнє стійке переконання, що вони особливе сім’я Авраама. Вони винятковий народ з ексклюзивною місією.

     Якщо спробувати зробити проекцію цього тексту на наше життя, то воно може бути наступним: якщо особи мають різний рівень стосунку з Богом, то між ними неминуче виникне прірва цінностей, духовних пріоритетів, зацікавлень. Ми нерідко спостерігаємо це у різних середовищах – в сім’ї, на роботі, в церкві. Такий конфлікт можна назвати екзистенційним. Рано чи пізно виллється у напругу, протистояння чи конфлікт. ὅτι ὁ λόγος ἐμὸς οὐ χωρεῖ ἐν ὑμῖνтому що слово моє не вміщається у вас. Інше кажучи слово, Ісуса не вміщається (гр. οὐ χωρεῖ) в них. Грецьке дієслово χωρεῖ має декілька значень і смислових відтінків. Мова йде про те, що слово Ісуса «не зустрічає в їх душах умов для утвердження», «не розвивається», «не проникає до нутра».

     Для прийняття слова потрібне не лише слухання, а повна відкритість особи. Ісус каже, що лише тоді Його слово зможе вміститися, утвердитися, проникнути до їх нутра і нарешті охопити усю їх сутність.

     Отець Лука МИХАЙЛОВИЧ

     Читай також

    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
     • Оціни

      [ratemypost]