Життя – це боротьба за вічність

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • Життя – це боротьба за вічність

     Бо Син чоловічий прийшов спасти те, що загинуло (Мт. 18, 1-11).

     Головною темою наук Христа було Царство Небесне та спасіння людини. Такими словами розпочинається це Євангеліє та діяльність Ісуса: – Хто найбільший у царстві небеснім?, „Покайтесь, бо Царство Небесне близько” (Мт 4,17). Христос завершує цю науку подібними словами: „Бо Син чоловічий прийшов спасти те, що загинуло”.

     Сьогодні Ісус говорить про один зі способів осягнення Божого Царства: це дитяча довіра Богові й рішуча боротьба зі спокусами.

     Чому Христос так категорично підходить до питання поваги кожної найменшої людини і радикальної боротьби зі спокусами. Відповідь на це знайдемо, коли нагадаємо собі істоту Божого Царства. Кажучи коротко – це зв’язок, спільнота любові людини з Ісусом. Бог дав нам життя і хоче щоб ми цілу вічність були з Ним і насолоджувалися Його любов’ю. Оскільки Бог є любов’ю, Він є найбільшим скарбом для нас. Адже любов – це найважливіша цінність для людини, вона робить повноцінним наше життя. Тому боротьба за Христа і Його любов потребує багато зусиль.

     Складність здобування Царства Небесного полягає у боротьбі з перешкодами – спокусами сатани. Зі всім, що заважає нашому з’єднанню з небесним Отцем. Бо диявол – це головний і найбільший ворог людини, джерело всякого зла у світі. Про цю правду нагадує апостол Петро: „Будьте тверезі і чувайте! Противник ваш, диявол, ходить навколо вас, як лев ревучий, шукаючи, кого б пожерти” (1Пет 5,8). Перемогти перешкоди на дорозі до Божого царства та побудови зв’язку любові з Богом можна тільки з допомогою Ісуса. Істоту цієї боротьби за спасіння та любов до Бога пояснює апостол Петро, продовжуючи попередні слова: „Противтеся йому, сильні вірою, відаючи, що таких самих страждань зазнають і брати ваші скрізь по світі. А Бог усякої благодаті, що вас покликав до вічної своєї слави у Христі, він сам, коли постраждаєте трохи, вас удосконалить, утвердить, зміцнить, утривалить” (1Пет 5,9-10).

     У світі існує закономірність, що велика і складна річ потребує багато праці, щоб її створити. Так само праця над власним спасінням вимагає тривалої, рішучої і радикальної боротьби. З надією на Ісуса зможемо виконати це головне завдання нашого життя. До успішної боротьби за Царство Небесне можуть і повинні надихати нас слова Євангелія: „Нічого бо немає неможливого в Бога” (Лк 1,37). На дорозі до неба уникаймо всяких компромісів зі злом(лінивство, гордість, маловірство), грішними думками й бажаннями і так захистимо себе від спокус диявола, ніщо не віддалить нас від любові Ісуса. Наповняймо усі прояви духовного життя вірою й щирою любов’ю і так впевнено наблизимося до Бога та Його царства.

     Отець Михайло ЧИЖОВИЧ

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.