Молитва – це служіння собі та іншим

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
 • Дещо про біснуватість
    • Молитва – це служіння собі та іншим

     “Не знаєте, чого просите” (Мт 20, 17-28).

     Коли говоримо про молитву, знаємо, що Ісус не ставить нам якихось надзвичайних вимог. Він каже, що все, чого попросимо в Отця в Його ім’я, Він дасть нам. Для успіху молитви потрібна лише віра й згода з волею Бога: „Все можливе тому, хто вірує” (Мр 9,23), „Хай буде воля твоя як на небі, так і на землі” (Мт 6,10).

     Оскільки Бог є любов’ю, Він готовий дати нам все потрібне для тіла й душі, щоб отримані дари приносили подвійне добро: для нас і ближніх. Якщо ми чогось швидко не отримуємо, не означає, що Ісус не хоче дати, але можливо ми не готові використати дар для власного і спільного добра. Коли молимося, запитуймо себе, чи розуміємо значення потрібного дару. А якщо так, чи готові використати його для добра душі й тіла, на користь собі і ближнім, послужити іншим людям.

     Ми дуже часто хочемо, щоб усе служило «для мене». Ісус висловлює цілковито іншу думку: «Я прийшов, щоб послужити». Божий Син прийшов на землю не шукати слави, а дарувати спасіння. Один міністр сказав: «Коли я був звичайною людиною, міг послужити одиницям. Тепер як міністр можу послужити тисячам або й мільйонам». Дуже важливо усвідомлювати, що дари і місце у житті, які Господь дав мені, – є місцем служіння для інших, де я можу щось зробити для когось, де мене поставив Христос, розраховує і покладається на мене. Бог очікує від мене служіння ближнім так, як і сам прийшов послужити.

     Ми часто маємо претензії до людей – «чому інші нам не служать», хоча прямо цього й не говоримо. Натомість християнин повинен відважитися наслідувати Ісуса Христа у служінні іншим особам, які оточують нас. І насамперед – найближчим, тобто родині: чоловік – жінці, жінка – чоловікові, жінка і чоловік – дітям, батькам, близьким, друзям та, врешті, кожній людині, яку Бог поставив на нашій дорозі. Треба намагатися побачити, чого Бог хоче від мене, в якій спосіб я тій чи іншій людині можу послужити. Тобто якою є воля Бога у моєму житті, як правильно використати отримані дари. Часто вистачає просто вислухати людину, приділити час. Коли будемо дбати про освячення себе і ближніх, Ісус щедро обдарує нас потрібними дарами.

     Отець Михайло ЧИЖОВИЧ

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Дещо про біснуватість
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.