Воздвиження нагадує нам про хрест Христа

Читай також

 • Як молитися на ВЕРВИЦІ? Дуже детальний відеоурок
 • Перешкоди, щоб зустрітися з Ісусом
 • «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя» (Єр. 22, 3). Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій
    • Воздвиження нагадує нам про хрест Христа

     Сьогоднішня неділя є особлива, – оскільки є не лише днем Господнім, днем Воскресіння, але й спомином двох приготувань: Передсвяття Різдва Пресвятої Богородиці і Неділі перед Воздвиженням.

     Неділя перед Воздвиженням нагадує нам про хрест Христа, тому в апостольському посланні до Галатів, – св. Павло стверджує що хвалиться хрестом Ісуса (Гал 6,14); ба більше, він тільки цим хоче хвалитися, бо розп’ятий з Христом (Гал 2,19). Ми теж розп’яті з Христом (під розп’яттям з Христом, – Павло має на увазі Хрещення), але чи ми цим хвалимося…

     На жаль, дуже часто про це забуваємо що через Хрещення удостоїлися великої благодаті – замешкання у храмі нашої душі самого Христа, отже живемо вже не ми, а живе Христос у нас (Гал 2,20). Тому Павло, який часто наголошує у посланні до Галатів на перевазі благодоті віри перед законом обрізання так дуже собі цінив Хрест Христа – який є нічим іншим як новим життям, зодягненням у нову людину, котра панує над тілесними пристрастями і похотями: ті ж, що є Ісус-Христові, розп’яли тіло з його пристрастями та пожадливостями (Гал 5,24).

     Хрестом для Павла світ став розп’ятим, а він світові (Гал 6,14). Що це означає? – вмерти для гріха, старої людини яка здатна лише грішити. А яка людина панує у мені більше, – нова чи стара? Слава Богу як нова, – біда якщо стара: значить маємо щось міняти у житті, тобто навертатися. Але навіть якщо живемо у новій людині є небезпека що буде проявлятися стара, тому через молитву і аскезу завжди можемо давати зріст новій людині у нас.

     Дуже сумно коли навіть християни які удостоїлися від Бога більшого об’явлення (відродження у Святому Духові через купіль Хрещення), – так легко відступають від цієї благодаті і вдаються до способу поганського життя, котре розтлівають звабливі пристрасті і похоті.

     Неділя перед Воздвиженням також нагадує нам усім що через Хрест Христа ми нове створіння!, тож стіймо і під кормигу рабства не піддаваймося знову (Гал 5,1).

     Так, боротьба з гріхом триватиме все життя, але Господня сила виявляється в безсиллі (2Кор 12,9), – тобто в прибіганні до Божого Милосердя. Без Бога, без Хреста Христового не спасемося.

     Пресвятая Богородице, спаси нас!

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • Як молитися на ВЕРВИЦІ? Дуже детальний відеоурок
    • Перешкоди, щоб зустрітися з Ісусом
    • «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя» (Єр. 22, 3). Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.