Отець Доліндо Руотоло ― духовний взір незламності і покори

Читай також

 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
 • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
    • Отець Доліндо Руотоло ― духовний взір незламності і покори

     “У твоїй душі є небо” (Св. Падре Піо про отця Доліндо).

     Народився 6 жовтня 1882 року у Неаполі (Італія), а помирає 19 листопада 1970 року. Народився 5-тою дитиною в сім’ї з 11 дітей. Пережив розлучення батьків. Його брат був теж священником. Отця Доліндо було несправедливо звинувачений у єресі, заборонили служити. Це незвичайний священник, пережив багато хрестів. Любив Церкву, дякував Богові за все. Мав величезну покору. Пізніше був виправданий.

     Доліндо означає скорбота або біль. Багато писав. Цей священик є прикладом надзвичайної довіри до Бога. Святий Падре Піо сказав про отця Доліндо: “У твоїй душі є небо”.

     Це цікава постать, про яку, на жаль, майже не знають в Україні.

     В 1905 році прийняв свячення, хотів поїхати на місії в Китай, однак його залишили в Неаполі. Ніколи не брав грошей за Службу, тобто інтенцій. Жив суворою убогістю, мав лише одну сутану. Отець Доліндо благословляв ворогів. Отця Доліндо звинуватили у єресі, що начебто він підтримує якусь візіонерку. Ватикан заборонив йому служити. 20 років він не служив меси. Звинуватили його несправедливо, бо в Церкві теж є різні люди. Усього добивався покорою, лагідністю. Цілував ноги тим, які його очорнили. Радив завжди переживати упокорення, дякувати за них.

     Отець Доліндо не мав візуальних об’явлень, але чув внутрішній голос. Мав об’явлення святої Джемми Ґалгані, Богородиці та Ісуса Христа, тобто чув їхні голоси. Написав 33 томи коментарів до Святого Письма. Отець Доліндо відомий теж тим, що постійно себе жертвував. Жив суворим життям. Постійно молився.

     До нашого часу дійшли його проповіді. Протягом одного дня міг сказати багато проповідей. Дійшли аудіозаписи його проповідей. Склав багато молитов, які походять від Христа. Найвідоміша його молитва: “Ісусе, Ти цим займися!”. А також гарна молитва акту віддання себе Ісусу Христу (опублікована в групі). Варто її читати, сильні слова.

     Молитва “Ісусе, Ти цим займися!”

     Чому переживаєте і непокоїтеся? Залиште Мені подбати про ваші справи, і все владнається. Кажу вам, що кожен акт справжньої, сліпої та цілковитої довіри Мені розв’язує складні ситуації.

     Це не означає, що треба непокоїтися, хвилюватися, впадати в розпач, а потім звертатися до Мене з молитвою, повною тривоги, щоб Я прямував за вами. Віддатися означає замінити неспокій на молитву. Віддатися означає спокійно заплющити очі душі, відвернути думки від того, що мучить, і покоритися Мені, бо тільки завдяки Мені ви почуватиметеся, як дитина, яка спить на руках у матері, коли дозволите Мені перенести вас на інший берег.

     Віддайте Мені те, що вас терзає, що завдає вам безкінечного болю — ваші сумніви, ваші міркування, ваш неспокій і бажання зробити відповідні кроки за будь-яку ціну, щоби не сталося того, що вас турбує. Чого ж Я тільки не зроблю, коли душа, як у матеріальних потребах, так і в духовних, звертається до Мене, дивиться на Мене, кажучи: «ТИ ЦИМ ЗАЙМИСЯ», і при цьому заплющує очі й заспокоюється!

     Ви отримуєте мало благодатей, коли хвилюєтеся і непокоїтеся, щоби їх отримати. А отримуєте їх багато, коли цілковито віддаєтеся Мені в молитві. У стражданнях Ви просите, щоб Я віддалив їх від вас, але саме так, як ви це бачите… Звертаєтеся до Мене, але хочете, щоби це Я допасовувався до ваших планів. Не будьте як хворі, які просять лікаря про допомогу, але самі йому підказують, що робити.

     Не поводьтеся так, але моліться, як Я вас навчив у молитві «Отче наш»: «Нехай святиться ім’я Твоє» — це означає: будь возвеличений у цій моїй потребі; «Нехай прийде Царство Твоє» — що значить: нехай все буде для слави Твого Царства в нас і в світі; «Нехай буде воля Твоя» — означає: Ти вирішуй. І Я прийду з усією своєю всемогутністю і вирішу найважчі ситуації.

     Ти бачиш, що одне нещастя йде за іншим, що твоє становище щоразу гірше, замість того, щоби покращуватися? Не переймайся і скажи Мені з довірою: «Нехай буде воля Твоя, ТИ ЦИМ ЗАЙМИСЯ». Кажу тобі, що подбаю, втручуся, як лікар, чи навіть зроблю чудо, якщо буде потреба. Тобі здається, що стан хворого погіршується? Не лякайся, просто заплющ очі й скажи: «ТИ ЦИМ ЗАЙМИСЯ». Запевняю, що потурбуюся про тебе.

     Суперечні відданню Мені — стурбованість, неспокій, бажання роздумувати про наслідки події. Це схоже на сум’яття, яке викликають діти, коли домагаються, щоби мама подбала про них, і водночас все хочуть зробити самовільно, перешкоджаючи їй своїми забаганками і примхами. Заплющте очі й дозвольте течії Моєї благодаті нести вас; заплющте очі й дозвольте Мені діяти; заплющте і не думайте про теперішню мить, а також відверніть свої думки від майбутнього як спокуси.

     Віддайтеся Мені, повірте в Мою доброту; присягаюся вам Моєю Любов’ю, що коли з такою довірою скажете «ТИ ЦИМ ЗАЙМИСЯ», Я вповні потурбуюся, втішу вас, визволю вас і поведу. А коли Я буду змушений повести вас іншою дорогою, не тією, якою ви собі вибрали, то тоді навчаю вас, ношу вас на руках, бо немає кращих ліків, ніж вплив Моєї Любові. Проте Я піклуюся лише тоді коли, ви заплющите очі.

     Ви не спите, хочете все оцінити, дізнатись про все, про все думаєте, і таким чином довіряєте людським силам, або ще гірше — людям, довіряючи їхньому впливу. А це заважає Моїм словам і Моїм намірам.

     O! Як же Я прагну вашого цілковитого віддання Мені, щоб Я міг вас обдарувати, і як же Мені сумно бачити, що ви неспокійні! Саме цього прагне сатана: підбурити вас, щоби відділити вас від Мене і від Мого впливу і кинути на милість людських починань. Тому довіряйте тільки Мені, відпочиньте в Мені, віддайтеся Мені в усьому. Я чиню чудеса відповідно до вашого віддання Мені, а не до вашої довіри до себе. Я виливаю на вас скарби благодаті, коли ви опиняєтеся в цілковитій убогості!

     Якщо ви маєте свої ресурси, навіть невеликі, або намагаєтеся їх посісти, то залишаєтесь у звичному просторі, а тому слідуєте за звичним ходом речей, в який часто втручається сатана. Жодна людина, навіть серед святих, яка міркує і роздумує лише за людською логікою, не робить чудес.

     Божественним чином діє той, хто дарує себе Богові. Коли ти бачиш, що справи стають дедалі складнішими, — скажи із заплющеними очима: «ІСУСЕ, ТИ ЦИМ ЗАЙМИСЯ!» І відверни свою увагу в інший бік, тому що допитливість твого розуму заважає побачити зло. Довіряй Мені часто, не зосереджуючись на собі. Роби це в усіх своїх потребах. Робіть так всі, і побачите неустанні й тихі чудеса. Я присягаюся вам у цьому Моєю Любов’ю. Запевняю, що Я піклуватимуся про вас.

     Моліться завжди з готовністю довіритися Мені, і ви завжди відчуватимете великий мир духа і отримаєте значні переваги, навіть коли Я уділятиму вам благодать жертви, відшкодування і любові, яка вимагає від вас страждання.

     Тобі здається це неможливим? Тому заплющ свої очі і скажи всією своєю душею: «ІСУСЕ, ТИ ЦИМ ЗАЙМИСЯ!» Не бійся, Я про тебе подбаю. А ти благословлятимеш Моє Ім’я, не дбаючи про себе. Інші твої молитви не мають такої ваги, як цей акт цілковитої довіри й відданості Мені — добре це запам’ятай. Немає більш ефективної «новенни», ніж ця: «О Ісусе, я довіряю Тобі; подбай про мене».

     Отець Назарій ЛАНЬКО

     Читай також

    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • Знову з’явилася можливість пройти курс «Документи Католицької Церкви про шлюб та сім’ю»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.