Не дозволь дияволу себе ошукати

Читай також

 • Не молитва
 • Перешкоди, щоб зустрітися з Ісусом
 • «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя» (Єр. 22, 3). Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій
    • Не дозволь дияволу себе ошукати

     Історія з життя монахів-пустельників оповідає, як один брат на ім’я Ілля побачив, що інший під полою свого одягу несе захований бутель вина.

     «І для того, щоби не дозволити дияволу себе одурити, я підійшов і попросив: відслони свого плаща. Ніякого бутля з прихованим вином там не було.

     Цю історію розповідаю для того, щоб ви пильнували свого серця, а також думки від того, чим хоче зайняти їх злий дух».

     Ця коротка, здавалось би навіть наївна оповідь насправді має дуже важливий сенс. Вона про те, як найчастіше діє лукавий: звертає наш погляд на гріхи інших, на їх проступки, на їх слабкості. 

     Так, багато гріхів очевидні і немало з нас піддаються спокусі постійно говорити про чужий гріх. Але чи не свідчить це про спробу втечі від визнання власної гріховності?

     Саме так діє диявол: щоби забути про свої недоліки, дивись на недоліки ближнього. 

     Не йдеться про те, щоб ми робили вигляд, що не бачимо злих вчинків інших людей. Але завжди тисячу разів запитуймо себе, а чи то і справді той бутель вина прихований, який бачимо? Чи насправді за тим, що наче виразно бачимо, криється багато різних причин, про які не довідуємось? Чи не є це підступ диявола, чи в такий спосіб він не відвертає нашого погляду від проблем нашої душі? 

     Якщо бути чесним із собою, то розуміємо, що недоліки інших, які помічаємо насамперед, є і в нас, тому вони нас зачіпають. Просто визнати їх в інших значно простіше, ніж у собі.

     Тому коли вкотре побачиш, як твій ближній несе під плащем бутель вина – попроси і себе відслонити своно плаща

     Чи не дозволяєш дияволу себе ошукати?

     Підготувала Тетяна Трачук

      

     Читай також

    • Не молитва
    • Перешкоди, щоб зустрітися з Ісусом
    • «Рятуйте пригнобленого з руки гнобителя» (Єр. 22, 3). Послання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо війни та справедливого миру в контексті нових ідеологій
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 4.5 / 5. Vote count: 10

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Учасник команди ДивенСвіт:)