ЧИТАЄМО СВЯТЕ ПИСЬМО РАЗОМ. ВИХІД 10

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
    • ЧИТАЄМО СВЯТЕ ПИСЬМО РАЗОМ. ВИХІД 10

     10. Восьма кара: сарана 1-20; дев’ята кара: тьма 21-29

     1. Господь сказав Мойсеєві: “Піди до фараона; я бо закаменив серце його і його слуг, щоб виконати оці мої знаки посеред них,
     2. щоб ти оповів це синам і внукам твоїм, що я зробив з єгиптянами і які знаки створив посеред них, щоб ви знали, що я – Господь.”
     3. Прийшли Мойсей та Арон до фараона та й промовили до нього: “Так говорить Господь, Бог євреїв: Доки відмовлятимешся покоритися мені? Відпусти мій народ, щоб послужив мені;
     4. бо як не схочеш відпустити народу мого, то ось завтра наведу я сарану на край твій.
     5. І вкриє вона лице землі так, що землі не стане видко, і поїсть останок того, що заціліло у вас ще від граду, та огризе всяке дерево, що росте на ваших полях.
     6. Вона наповнить будинки твої, і будинки усіх слуг твоїх, і будинки всіх єгиптян; такого ще не бачили ні батьки, ні предки твої з того часу, як вони зайняли цю землю й по цей день.” Та й обернувшись він вийшов від фараона.
     7. І промовили слуги фараона до нього: “Докіль цей наворожуватиме на нас нещастя? Відпусти геть цих людей послужити Господеві, Богу їх. Чи й досі ти не помітив, що Єгипет погибає?”
     8. І завернули Мойсея та Арона до фараона, а він каже їм: “Ідіть, принесіть службу Господеві, Богу вашому. А хто ж це хоче йти?”
     9. Відповів Мойсей: “З юнаками та старими нашими підемо, з синами і дочками нашими, з вівцями й волами нашими підемо; бо то свято Господнє для нас.”
     10. І сказав до них: “Нехай Господь буде так з вами, якщо я відпущу вас і приналежне вам! Глядіть, бо щось лихе ви замишляєте собі.
     11. Ні! Не бути цьому! Ідіть собі ви, чоловіки, та й послужіть Господеві, цього ж бо якраз самі домагаєтесь.” Та й вигнали їх з-перед фараона.
     12. Сказав Господь Мойсеєві: “Простягни руку твою над Єгипетською землею, і налетить сарана на Єгипетську землю й пожере всю траву в краю, усе те, що заціліло від граду.”
     13. І простяг Мойсей палицю свою над Єгипетською землею. Господь же навів на країну східній вітер увесь той день і всю ніч; а надранком нагнав східній вітер сарану,
     14. що налетіла на всю землю Єгипетську; вона спустилася скрізь у Єгипті тьмою тьменною. Ніколи раніше не було такої сарани, та й потім ніколи не буде.
     15. І вкрила лице всієї землі , аж земля почорніла; і пожерла вона всю зелень польову і плоди дерев, що заціліли; не зосталось нічогісінько зеленого на дереві, ані на кущі в полі по всій Єгипетській землі.
     16. Метнувсь фараон покликати Мойсея та Арона та й сказав: “Згрішив я перед Господом, Богом вашим, та й перед вами.
     17. І оце, благаю, простіть мені ще цей раз мій гріх і помоліться Господу, Богу вашому, щоб відвернув від мене тільки оцю смерть.”
     18. То і вийшов Мойсей від фараона та й став молитись Господеві.
     19. І навів Господь вітер західній, такий сильний, що зняв сарану вгору та кинув у Червоне море; не зосталось ні однісінької в цілім краю Єгипетськім.
     20. Та Господь окаменив серце фараонове, і не відпустив він синів Ізраїля.
     21. Господь сказав Мойсеєві: “Простягни руку твою до неба, і постане так густа темрява над Єгипетською землею, що її можна б дотикатися.”
     22. Простяг Мойсей руку свою до неба, і постала густа темрява по всій Єгипетській землі аж на три дні.
     23. І не бачив один одного, і ніхто не міг рухнутися з місця свого протягом трьох днів; в оселях же синів Ізраїля було світло.
     24. Тоді прикликав фараон Мойсея та й каже: “Ідіть служити Господеві, тільки отари та череди ваші нехай зостануться, челядь же ваша нехай (теж) іде з вами.”
     25. Сказав Мойсей: “Ти сам мусиш дати нам у руки жертви й приноси, щоб ми могли принести їх Господеві, Богу нашому.
     26. Наша скотина теж піде з нами, не залишиться ні копита; бо з неї братимемо на службу Господеві, Богу нашому; бо ми й самі не знаємо, чим служитимемо Господеві, аж покіль не прийдемо туди.”
     27. Але закаменив Господь серце фараонове, і не схотів він відпустити їх.
     28. І сказав йому фараон: “Геть від мене! Та бережись, щоб не з’являвсь більш передо мною, бо того дня, коли побачиш моє лице, смерть тобі!”
     29. Мойсей відповів: “Правду сказав ти: вже не бачитиму лиця твого.”

     “Ідіть служити Господові”

     Ловили колись себе на думці про те, що ваші стосунки з Богом досить поверхневі? Коли все спілкування зводиться до того, щоб попросити, лише інколи подякувати. Але надто рідко, щоб почути Господа і зуміти зрозуміти, як можете послужити Йому.

     Нам здається, що молитвою, відвідуванням Церкви, сповіддю ми робимо все, чого потребує Бог. Хоча насправді, це лише те, що потрібно нам. Служіння Господові може бути лише через служіння іншим. А чи докладаєте зусилля, щоб послужити Богові?

      

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"