Святе Письмо з розважанням на 11 травня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 22 травня
 • Святе Письмо з розважанням на 21 травня
 • Святе Письмо з розважанням на 20 травня
    • Святе Письмо з розважанням на 11 травня

     Діяння Апостолів 4:13-22

     13 Побачивши сміливість Петра і Йоана та зрозумівши, що вони люди неписьменні й невчені, дивувались і спізнали, що вони були з Ісусом; 14 та бачивши, що вилікуваний чоловік стоїть з ними, не могли нічого сказати проти. 15 Звелівши вивести їх з синедріону, вони почали радитися між собою і говорили: 16 «Що нам із цими людьми робити? Бож вони зробили явне чудо; воно стало відомим всім мешканцям Єрусалиму, і заперечити його ми не можемо. 17 Але, щоб воно більше не поширювалося в народі, ми заборонимо їм під загрозою не говорити більш в це ім’я нікому з людей.» 18 І покликавши їх, наказали, щоб вони ні слова не говорили, ані не навчали іменем Ісуса. 19 Та Петро і Йоан сказали їм у відповідь: «Чи воно справедливо перед Богом вас більше слухати, ніж Бога, – розсудіть! 20 Не можемо бо ми не говорити про те, що самі бачили та чули.» 21 Ті, погрозивши знов їм, бо не знайшли нічого, за що б їх покарати, відпустили їх задля народу, всі бо прославляли Бога за те, що сталося. 22 Чоловік же, над яким сталося це чудо оздоровлення, мав понад сорок років.

     Євангелія від Йоана 5:17-24

     17 А Ісус їм відрік: «Отець мій творить аж по сю пору, тож і я творю.» 18 За те ж юдеї ще дужче заповзялися, щоб убити його – не тільки за те, що суботу порушував, а й за те, що Бога своїм Отцем називав, робивши себе рівним Богові. 19 І відповів їм Ісус, кажучи: «Істинно, істинно говорю вам: Не може Син нічого робити від себе самого, коли не бачить, що й Отець те саме робить. Бо що той робить, те так само й Син робить. 20 Отець бо любить Сина й усе появляє йому, що сам чинить. І більші від цих діла появить йому, щоб ви дивувалися. 21 Бо як Отець воскрешає померлих і оживлює, так і Син дає життя, кому захоче. 22 Отець бо не судить нікого, а Синові дав він суд увесь, 23 щоб усі почитали Сина так, як Отця почитають. Хто Сина не почитає, той не почитає Отця, який послав його. 24 Істинно, істинно говорю вам: Хто слухає моє слово й у того вірує, хто послав мене, – живе життям вічним, і на суд не приходить, бо від смерти перейшов у життя.


     Апостоли не робили зцілення самі. Вони лікували людей – душевно і тілесно – в ім’я Ісуса Христа. Натомість сьогоднішнє Євангеліє від Йоана нагадує нам, що Син Божий чинив те, що що й Бог-Отець. Складається гарний ланцюжок: Бог-Отець, Бог-Син і Апостоли. А хто ж є наступною ланкою цього ланцюжка? Наступники апостолів, якими є сучасні єпископи, передають цю “естафету” священикам, а священики – кожному з нас.

     І нехай така “ієрархія” нікого не лякає – адже її “вершиною” є сам Бог.

     Ісусе! Навчи нас мудрості та покори! Амінь

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 22 травня
    • Святе Письмо з розважанням на 21 травня
    • Святе Письмо з розважанням на 20 травня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.