Святе Письмо з розважаннями на 17 серпня

Читай також

 • Святе Письмо з розважаннями на 14 червня
 • Святе Письмо з розважанням на 13 червня
 • Святе Письмо з розважанням на 12 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 17 серпня

     Перше послання до Коринтян 13, 4 – 14, 5.

     4. Любов довготерпелива, любов лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надувається, 5. не бешкетує, не шукає свого, не рветься до гніву, не задумує зла; 6. не тішиться, коли хто чинить кривду, радіє правдою; 7. все зносить, все вірить, усього надіється, все зносить терпеливо.

     8. Любов ніколи не минає. Пророцтва зникнуть, мови замовкнуть, знання зникне, 9. бо знаємо почасти й почасти пророкуємо. 10. Коли настане досконале, недосконале зникне. 11. Коли я був дитиною, говорив як дитина, думав як дитина, міркував як дитина. Коли ж я став мужем, покинув те, що дитяче. 12. Тепер ми бачимо, як у дзеркалі, неясно, тоді ж – лицем до лиця. Тепер я знаю почасти, тоді пізнаю так, як і я пізнаний.

     13. Тим часом остаються: віра, надія, любов – цих троє, але найбільша з них любов.

     1. Понад усе дбайте про любов, жадайте духовних дарів, особливо дару пророцтва. 2. Хто б говорив мовами, не людям говорить, але Богові; бо ніхто його не розуміє, він говорить духом таємні речі. 3. Хто ж пророкує, говорить людям на повчання, попередження і розраду. 4. Хто мовами говорить, той сам себе повчає; хто ж пророкує, той повчає Церкву. 5. Я бажав би, щоб ви говорили мовами, але ліпше, щоб ви пророкували; бо більший той, хто пророкує, ніж той, хто мовами говорить, хіба що він поясняє, щоб Церква мала повчання.

      

     Євангеліє від Матея 20, 1-16.

     1. Царство небесне подібне до чоловіка-господаря, що рано-вранці вийшов найняти робітників у свій виноградник. 2. Домовившись із робітниками по динарію денно, він послав їх у свій виноградник.

     3. А вийшов коло третьої години, побачив інших, що бездільно стояли на ринку. 4. І сказав їм:

     – Ідіть і ви в мій виноградник, що буде по справедливості, дам вам.

     5. І ті пішли. Коли він знову вийшов, біля шостої та дев’ятої години, зробив так само. 6. Вийшовши коло одинадцятої, стрінув інших, що стояли, і сказав їм:

     – Чого тут увесь день стоїте бездільно?

     7. Кажуть йому:

     – Бо ніхто не найняв нас.

     І він сказав їм:

     – Ідіть і ви у виноградник.

     8. Коли ж настав вечір, власник виноградника наказав своєму управителеві:

     – Поклич робітників і дай їм заплату, почавши від останніх аж до перших.

     9. Ті, що прийшли коло одинадцятої години, взяли по динарію. 10. Коли приступили перші, думали, що дістануть більше. 11. Але й вони взяли по динарію. І взявши, стали ремствувати на господаря, 12. кажучи:

     – Ті останні одну годину працювали, і ти зрівняв їх з нами, що несли тягар і спеку дня.

     13. Той, відповідаючи одному з них, сказав:

     – Друже, не кривджу тебе; чи не за динарія ти згодився був зо мною? 14. Бери своє та йди! Хочу бо й цьому останньому дати, що й тобі. 15. Хіба не вільно мені робити зо своїм, що захочу? Чи око твоє лукаве тому, що я добрий ?

     16. Так то останні будуть перші, а перші – останні.


     Коли настане досконале, недосконале зникне

     Наше життя на землі не можна назвати досконалим. Ми сваримося і миримося, ми хворіємо, йдемо у неправильних напрямках, затіваємо війни, балансуємо між ненавистю і безхребетністю, робимо правильні постанови і не дотримуємося їх… Найчастіше все якось не так, як би хотілося.

     У Божому Царстві все буде інакше. Але як?? Про це достеменно не знали навіть апостоли, але точно відомо, що Бог прийме туди всіх, хто вирішили бути з Ним навіть у останній момент. А ще – що там пануватиме любов.

     Та життя в любові ми здатні будувати вже тепер, навчаючись крок за кроком, як ті малі діти, що таке терпеливість, добро і правда. Що таке радість за успіхи іншого. “Чого тут увесь день стоїте бездільно?” Це питання адресоване кожному з нас. Кожному, хто вагається, чи стати трошки людянішим, чи й далі сидіти у своїй мушлі без справжньої праці та радості.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважаннями на 14 червня
    • Святе Письмо з розважанням на 13 червня
    • Святе Письмо з розважанням на 12 червня
     • Оціни

      [ratemypost]