Святе Письмо з розважанням на 4 жовтня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 14 квітня
 • Святе Письмо з розважанням на 13 квітня
 • Святе Письмо з розважанням на 7 квітня
    • Святе Письмо з розважанням на 4 жовтня

     Послання до Галатів 5, 11-21.

     11. Чого ж, брати, мене гонять, коли я ще проповідую обрізання? Тоді був би кінець соблазні, що від хреста! 12. Коли б то вже себе зовсім покалічили ті, що вас баламутять!

     13. Ви бо, брати, покликані до волі, аби лише ваша воля не стала причиною, щоб жити за тілом, але любов’ю служіть один одному. 14. Увесь бо закон міститься у цій одній заповіді: люби ближнього твого, як себе самого. 15. Коли ж ви між собою гризетеся та їсте один одного вважайте, щоб ви один одного не з’їли!

     16. Знову кажу: духом ходіте, і похотей тіла не будете чинити; 17. бо похоті тіла проти духа, і похоті духа проти тіла; вони противні одне одному, так що ви не можете робити, що хотіли б. 18. Коли ж вас водить дух, ви не під законом. 19. Учинки тіла явні: розпуста, нечистота, розгнузданість, 20. бовванопоклонство, ворогування, свари, заздрість, гнів, суперечки, незгода, єресі, 21. зависть, пияцтво, гульня і таке інше, про що я вас попереджаю, як я вже й раніше казав, що ті, які так чинять, царства Божого не унаслідять.

     Євангеліє від Марка 7, 5-16.

     5. Питають, отже, його книжники та фарисеї:

     – Чому твої учні не живуть за переданнями старших і їдять немитими руками?

     6. Він відповів їм:

     – Добре пророкував про вас, лицемірів, Ісая, як написано:

     Народ цей устами мене почитає,

     серце ж їхнє далеко від мене;

     7. та вони марно мене почитають,

     навчаючи наук – наказів людських.

     8. Занедбавши заповідь Божу, притримуєтеся людського передання: миєте глечики та кухлі й ще багато в тому роді.

     9. І сказав їм:

     – Як ви хитро-мудро відкидаєте заповідь Божу, щоб берегти ваше передання. 10. Мойсей бо наказав: шануй батька твого й матір твою, і хто проклинає батька або матір – смерть такому! 11. А ви твердите: коли хто батькові чи матері скаже – корван, тобто священний дар є те, чим ви мали б користатися від мене, – 12. тому не даєте більше змоги зробити що для батька-матері. 13. Таким чином, касуєте слово Боже вашим переданням, яке ви самі завели. І іншого такого чините чимало.

     14. І прикликавши знову народ, промовляв до нього:

     15. – Слухайте мене всі й розумійте! Нема нічого зовнішнього для людини, що, входячи в неї, могло б її осквернити; те, що виходить з людини, те осквернює людину. 16. Хто має вуха слухати, хай слухає.


     Те, що колись закинув Ісус юдеям про те, що вони не слухають слово Боже, але живуть за переданням людським – пристосованим і надуманим, сьогодні, на жаль, можна повторити християнам.

     Коли нам здається, що формальні речі переважають, що життя християнина – то безперервне змагання до якихось “ритуалів” чи “обрядів” від правильності яких залежить усе, то слід задуматись над своїм “християнством”.

     Ісус завжди закликав до живості у вірі, до активної і дієвої щоденної боротьби, до виконання справ тут і зараз, саме у цьому контексті. Ми не можемо зволікати, якщо сьогодні треба допомогти, навіть ціною нашого комфорту.

     Колись Блаженіший Любомир розповів одну історію про обід, на який Його запросив якийсь чоловік, а була то п’ятниця, коли не личить їсти м’ясо. Але у ресторані страви з риби мали немалу ціну, тому Блаженіший вирішив не відмовлятись від запропонованої м’ясної страви. Що б сказали юдеї? А ти?

      

      

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 14 квітня
    • Святе Письмо з розважанням на 13 квітня
    • Святе Письмо з розважанням на 7 квітня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.