Святе Письмо з розважанням на 16 січня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 2 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 16 січня

     Послання до Євреїв 11, 17-23; 27-31.

     17. Браття, вірою Авраам, поставлений на пробу, приніс у жертву Ісаака, і то приніс у жертву єдинородного сина, він, що обітниці одержав, 18. до якого було сказано: від Ісаака тобі народиться потомство; 19. бо він розумів, що Бог може і з мертвих воскресити; тому й одержав назад яко прообраз. 20. Вірою Ісаак благословив Якова та Ісава на майбутнє. 21. Вірою Яків, перед смертю, благословив кожного з синів Йосифа і вклонився, спираючись на кінець палиці своєї. 22. Вірою Йосиф, вмираючи, згадав про вихід синів Ізраїля і розпорядився про свої кості.

     23. Вірою батьки Мойсея, як він народився, три місяці його ховали, бо бачили вроду дитятка, і не злякалися перського наказу.

     27. Вірою він покинув Єгипет, не боячись царського гніву, бо стояв непохитно як той, що Невидимого бачить. 28. Вірою відсвяткував Пасху й окроплення кров’ю, щоб губитель не торкнувся їхніх первородних. 29. Вірою перейшли Червоне море, як по суходолі; те саме спробували єгиптяни і втопились. 30. Вірою єрихонські мури по семиденнім обході впали. 31. Вірою Рахав, блудниця, прийнявши мирно вивідувачів, не загинула з невірними.

     __________

     Євангеліє від Марка 9, 42 – 10, 1.

     42. Сказав Господь: Хто ж спокусить одне з оцих малих, що вірують, краще було б такому, щоб йому повішено на шию жорновий камінь та вкинено в море.

     43. І коли твоя рука спокушає тебе, відітни її: краще тобі ввійти в життя калікою, ніж з двома руками піти у пекло, у вогонь незагасний, 44. де червяк їхній не вмирає й вогонь не вгасає.

     45. І коли нога твоя спокушає тебе, відітни її: краще тобі ввійти в життя кривим, ніж з двома ногами бути кинутим у пекло, 46. де червяк їхній не вмирає й вогонь не вгасає.

     47. І коли око твоє спокушає тебе, вирви його: краще тобі ввійти у царство Боже однооким, ніж з двома очима бути кинутим у пекло, 48. де червяк їхній не вмирає і вогонь не вгасає.

     49. Бо кожен вогнем посолиться, і кожна жертва сіллю посолиться. 50. Сіль – річ добра; та коли сіль стане несолоною, чим її приправите? Майте у собі сіль і живіть у мирі між собою!

     1. Вийшовши звідти, Ісус приходить у Юдею та по той бік Йордану. І знову сходяться до нього люди, і він, своїм звичаєм, знову навчає їх.

     __________

     Тяжко вірити в Бога, коли навколо смерть і руїна. Знаємо, що Бог обіцяє: жодної волосини з нашої голови не впаде намарно. Читаємо про вірність біблійних персонажів Богові і думаємо: чи їм не було страшно? Чи той же Мойсей – не бачив, як мучаться й гинуть його співвітчизник  в єгипетській неволі? Та Бог сказав йому: виведи мій народ, і Мойсей послухав його, засвідчивши неймовірні дива на своїй дорозі.

     Нині ми у війні. Жорстокість людей іноді не знає меж. Що каже Бог сьогоднішнім провідникам нашого народу? Як вивести нас із цієї біди, залишаючись вірними Богові і Його заповідям? Чи чують Його наші керманичі і чи слухають? І чи чує кожен із нас? Адже Бог має свій план визволення для кожного з нас… Чи готові ми ризикнути й піти проти людської логіки?

     Бо кожен вогнем посолиться, і кожна жертва сіллю посолиться – чи ці слова не про нас? Щоб наші страждання і терпіння мали вагу – вони мають бути перенесені у внутрішньому мирі й любові. Щоб наша віра мала плід – хтось має побачити, якими ми є у випробуваннях і взяти з нас приклад, і вирости на славу Божу і на славу нашої країни.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 2 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 1 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.