Святе Письмо з розважанням на 23 січня

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Святе Письмо з розважанням на 23 січня

    Послання Апостола Якова 2, 14-26.

    14. Браття, яка користь, мої брати, коли хто каже, що має віру, але діл не має? Чи може його спасти віра? 15. Коли брат або сестра будуть нагі й не матимуть куска хліба 16. і коли хто до них скаже: ідіть собі з миром, грійтеся та годуйтесь, але не дасть їм необхідного для тіла, то що їм з того? 17. Так само й віра, коли не має діл, мертва сама в собі. 18. Та хтось скаже: ти маєш віру, а я маю діла; покажи мені твою віру без діл, і я тобі покажу моїми ділами мою віру.

    19. Ти віруєш, що Бог один? – Добре робиш. І біси вірують, та тремтять. 20. Хочеш знати, безумний чоловіче, що віра без діл не приносить плоду? Чи ж не ділами був оправданий Авраам наш батько, коли приніс на жертовник Ісаака, свого сина? 21. Бачиш, що віра співдіяла з його ділами і його віра удосконалилася ділами. 23. Так здійснилося Писання, яке каже: Авраам повірив Богові, і це зараховано йому за праведність, і він був названий приятелем Божим. 24. Ви бачите, що чоловік оправдується ділами, не тільки вірою. 25. Так само й Рахав, блудниця, чи ж не ділами оправдалася, прийнявши посланців і випустивши їх іншим шляхом?

    26. Як тіло без душі мертве, так само й віра без діл мертва.

    __________

    Євангеліє від Марка 10, 46-52.

    46. Того часу, як Ісус виходив з Єрихону, син Тимея – Вартимей, сліпий жебрак, сидів край дороги. 47. Довідавшися, що то Ісус з Назарету, закричав він, кажучи:

    – Сину Давидів, Ісусе, змилуйся надо мною!

    48. Багато хто сварив його, щоб мовчав, та він кричав ще більше:

    – Сину Давидів, змилуйся надо мною!

    49. Ісус спинивсь і каже:

    – Покличте його!

    Кличуть, отже, сліпого й говорять до нього:

    – Бадьорися! Устань, він кличе тебе.

    50. Тоді він, скинувши верхню одежу, скочив і підійшов до Ісуса. 51. Ісус, звернувшись до нього, каже:

    – Що хочеш, щоб я зробив тобі?

    Сліпий йому каже:

    – Учителю мій – щоб я прозрів!

    52. Сказав Ісус до нього:

    – Іди, віра твоя спасла тебе.

    І негайно прозрів той, і пішов дорогою за ним.

    __________

    Сліпець знав більше, ніж інші. Він знав, що Ісус – не просто пророк чи цілитель, а що він – саме той із роду Давида, який є Сином Божим. Він просив його змилосердитися, й Ісус послухав його, спитав, що той хоче і виконав його прохання.

    Іноді наша побожність не дозволяє нам просто покликати Бога у тяжку хвилину. Просто, як діти, покликати Тата, аби допоміг. Аби впевнено сказати, чого ми дійсно хочемо в житті. Саме тому життя буває невиразним і сірим – бо ми боїмося бути щирими й безпосередніми самі з собою і з Богом…

    …І коли на серці почне теплішати – отже, ми на вірній дорозі.

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     [ratemypost]