Книга Буття
Було ж Ноєві шістсот років, як стався потоп на землі. 7 І ввійшов Ной, сини його, жінка його й жінки синів його з ним у ковчег перед потопом вод. 8 З чистої скотини і з нечистої скотини, з птаства й зо всього, що повзає по землі, 9 прийшли до Ноя в ковчег по парі, самець і самиця, як велів Бог Ноєві. (Бут. 7, 6-9).
Книга Приповідок
Коли ти мудрий, мудрий для себе; коли ж насмішник, сам один нестимеш наслідки того. Дурнота – пустотлива, недбала, не відає нічого. Сидить біля дверей свого будинку, на троні, на висотах у місті, щоб кликати перехожих; що дорогою собі простують. “Хто невіглас, нехай сюди заверне”, а безумному вона каже: “Вода украдена солодка, і смачний хліб схований!” А він і не знає, що там тіні і що її гості в самій глибині Шеолу. (Прип. 9, 12-18).
Мудрість – це особлива ласка, якою Бог наділяє людину. Бути мудрим – це не зовсім означає бути розумним, це дещо ширше. Знання, яке ми здобуваємо, не завжди може привести до справжньої мудрості.
Мудрість – в істині, а істина в Бозі. Бути мудрим для себе – це розуміти, що я – Божий проект, створений за законами Любові та Милосердя.
Знання поширює скорботу, йдеться у Біблії. У мудрості ж нема скорботи – лише спокій та радість Божої присутності та допомоги.
Кожен гріх – це крок до безумності. Бо чи не безумний той, хто замість світла і любові обирає обмеження і страждання?
Господи, навчи мене у своєму житті обирати мудрість. Амінь.