Святе Письмо з розважанням на 29 серпня

Читай також

  • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
  • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
  • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
        • Святе Письмо з розважанням на 29 серпня

          Друге Послання Апостола Павла до Корінтян 8, 16 – 9, 5.

          16. Браття, Богові дяка, що дав у серці Тита таку саму до вас горливість; 17. бо він прийняв просьбу і, повний запалу, доброхіть до вас пішов. 18. Ми з ним послали брата, якого за євангеліє хвалять усі Церкви 19. і яких, крім того, був вибраний Церквами як наш супутник у цій благодійній справі, якій ми служимо на славу самого Господа й на відраду нашу, 20. остерігаючися, щоб нам хто не докоряв за таку щедру збірку, що нею ми служимо. 21. Бо ми дбаємо за добро не тільки перед Господом, але й перед людьми. 22. Разом з ними ми послали нашого брата, пильність якого ми часто випробували в багатьох речах і який тепер ще пильніший через велике довір’я, що до вас має. 23. Щодо Тита, він мій товариш і співробітник, вам на благо, щождо братів наших, вони посланники Церков, слава Христова. 24. Дайте їм доказ вашої любови й нашого хваління вас перед ними і перед Церквами.

          1. Про службу на користь святим мені нема чого до вас писати, 2. бо знаю вашу добру волю і хвалю вас перед македонянами за неї, бо Ахая готова з минулого року; ваш запал заохотив багатьох. 3. Однак я посилаю вам братів, щоб та хвала, якою я хвалив вас, не була щодо цього марна і щоб ви, як я сказав, були готові. 4. А то як прийдуть зо мною македоняни й застануть вас неготовими, ми, щоб не сказати ви, осоромимося, що були такі певні. 5. Я вважав, отже, потрібним просити братів, щоб вони вийшли до вас перед нами і приготували загодя той заповіджений щедрий ваш дар, щоб він був готовий як правдивий дар, а не як вимушений даток.

          Послання Апостола Павла до Колосян 1, 12-17.

          12. Браття, дякуйте Богові й Отцеві, який зробив вас гідними мати участь у наслідді святих у світі, 13. який вирвав вас із влади тьми й переніс у царство свого возлюбленого Сина, 14. що в ньому маємо відкуплення, прощення гріхів.

          15. Він – образ невидимого Бога, первородний усього сотворіння, 16. бо в ньому все було сотворене, що на небі й що на землі, видиме й невидиме: чи то престоли, чи господства, чи начала, чи власті, все було ним і для нього сотворене. 17. Він єсть раніш усього, і все існує в ньому.

           

          Євангеліє від Марка 3, 13-19.

          13. Одного разу вийшов Ісус на гору й покликав тих, яких сам хотів, і вони прийшли до нього. 14. І він призначив дванадцятьох, щоб були при ньому та щоб їх посилати проповідувати; 15. і дав їм владу виганяти бісів.

          16. Призначив він дванадцятьох: Симона, якому дав ім’я Петро; 17. Якова, сина Заведея, та Івана, брата Якова, і дав їм ім’я Воанергес, у перекладі – Сини грому; 18. Андрія, Филипа, Вартоломея, Матея, Тому, Якова, сина Алфея, Тадея, Симона Кананея, 19. та Юду Іскаріота, що його зрадив.

           

          Євангеліє від Луки 9, 51-56; 10, 22-24.

          51. Одного разу сталось, коли наближалися дні відходу Ісуса з цього світу, він твердо постановив пуститися в дорогу до Єрусалиму. 52. І вислав посланців перед собою; пішли вони й увійшли в якесь самарянське село, щоб йому приготувати місце. 53. Та самаряни його не прийняли, бо він подорожував до Єрусалиму. 54. Бачивши те, учні Яків та Іван сказали:

          – Господи, хочеш – ми скажемо, щоб вогонь зійшов з неба і пожер їх. 55. Ісус, обернувшись, став докоряти їм: Не знаєте, якого ви духа. Бо Син Чоловічий не прийшов губити людські душі, а спасти.

          56. І вони пішли в інше село.

          22. Сказав Господь своїм учням: Все дав мені Отець мій, і ніхто не знає, хто Син, крім Отця, і хто Отець, крім Сина, та кому Син схоче відкрити.

          23. Потім, звернувшися до учнів, промовив:

          24. – Щасливі очі, які бачать, що ви бачите. Кажу бо вам, що багато пророків і царів хотіли бачити, що ви бачите, і не бачили, і чути, що ви чуєте, і не чули.


          Дванадцять апостолів – такі різні – постійно були з Христом. Такі собі 12 щасливців, яких Учитель обрав, щоб вони несли в світ Євангеліє. Він дав їм владу виганяти бісів, оздоровлювати людей, та знаємо, що це не завжди їм вдавалося: наприклад, після Преображення на горі Тавор апостоли виявились немічними, щоб зцілити хлопця, одержимого демоном.

          Але їм подобається випробовувати свою силу, яку дав їм Господь, і ось вони пропонують Христові спалити ціле самарянське село за непослух. Та Господь каже їм: “Не знаєте, якого ви духа”.

          Ми часто забуваємо про своє справжнє призначення. Кожен із нас має велику силу від Бога, особливий талант, який може розвивати і застосовувати на благо для інших людей. Але іноді, впиваючись якимись попередніми успіхами, ми можемо сильно комусь нашкодити, пустивши свій талант у зле русло.

          Добре, коли поруч є якась мудра людина, яка вчасно нас зупинить. І добре, якщо ми зуміємо її послухати. Боже! Навчи мене розвивати Твої дари і показувати своїми вчинками іншим Твою любов до них!

          Боже! Навчи мене розвивати Твої дари і показувати своїми вчинками іншим Твою любов до них!

          Читай також

        • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
        • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
        • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.