Святе Письмо з розважанням на 1 вересня

Читай також

 • Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
 • Останні слова Ісуса в Біблії
    • Святе Письмо з розважанням на 1 вересня

     Друге Послання Апостола Павла до Корінтян 11, 5-21.

     5. Браття, гадаю, що я нічим не нижчий від тих «архиапостолів». 6. Хоч я і неук словом, але не знанням, як ми вам перед усіма та в усьому показали.

     7. Невже я допустився гріха, смиряючи себе самого, щоб вас піднести вгору: вам бо проповідував я даром євангеліє Боже? 8. Інші Церкви я оббирав, беручи від них плату, щоб вам служити. І коли був у вас і терпів нестачу, я не був тягарем нікому, 9. бо мені у моїй нестачі помогли брати, що прийшли з Македонії. У всьому я вважав на себе, щоб вам не бути тягарем, та вважатиму й далі. 10. Як істина Христова в мені, хвали цієї ніхто в мене не відніме у сторонах ахайських! 11. Чому? Хіба я не люблю вас? Бог те знає. 12. А що роблю, те робитиму й далі, щоб не дати ніякого приводу тим, що шукають приводу, щоб бути, як ми, у тому, чим хваляться. 13. Такі бо – лживі апостоли, робітники лукаві, що вдають із себе апостолів Христових. 14. Воно й не диво: сам бо сатана вдає з себе ангела світла. 15. Нічого, отже, надзвичайного в тому, коли і його слуги вдають із себе слуг праведности. Кінець їхній буде за ділами їхніми.

     16. Знову кажу: нехай ніхто мене не вважає за безумного! А як ні, прийміть мене за безумного, щоб і я міг трохи похвалитися. 17. Що я кажу, кажу те не в Господі, але немов у безумстві, що дає мені відваги хвалитися. 18. Тому що багато інших хваляться з причин тілесних, я також буду хвалитися, 19. бо ви радо терпите безумних, самі такі розумні! 20. Ви терпите, коли вас хто неволить, коли хто об’їдає, коли хто обдирає, коли хто ставиться до вас ізгорда, коли хто б’є вас в лице! 21. На сором вам кажу, якими слабкими себе показали.

     __________

     Євангеліє від Марка 4, 1-9.

     1. Одного разу почав Ісус навчати над морем. Сила людей зібралась навколо нього, і він увійшов у човен та сидів у ньому, на морі, і ввесь народ був на землі при морі. 2. Він багато навчав їх у притчах, і говорив до них у своїм навчанні:

     3. – Слухайте: ось вийшов сіяч сіяти. 4. Коли він сіяв, дещо з зерна впало при дорозі, та прилетіло птаство й видзьобало його. 5. Інше впало на ґрунт каменистий, де не було багато землі, і вмить зійшло, бо земля була не глибока. 6. Коли ж зійшло сонце, воно згоріло і, за браком коріння, висохло. 7. А інше впало між тернину, і зійшла тернина та його поглушила, і воно не дало плоду. 8. Ще інше впало на добру землю і, вигнавшись гарно вгору, принесло плід: одне у тридцять, одне у шістдесят, а одне у сто разів більше.

     9. І додав:

     – Хто має вуха слухати, хай слухає!

     __________

     Чому ми так часто бунтуємо на добрі поради, а щось зле – досить радо приймаємо? Ніхто не любить, коли його повчають, виправляють, бо це завжди трохи дискомфортно, якщо не боляче. Бо треба прислухатися до іншого, тоді прислухатися до себе, проаналізувати, прийняти, обдумати і вирішити змінитися. А це – болючий процес. А зле – це дуже просто. Це щось нове, цікаве, що не вимагає нічого, крім відсутності опору.

     Апостол Павло інколи різко настановляє корінтян у своїх посланнях. Присоромлює їх, але й дуже влучно наводить приклади, такі, що потрапляють їм точно в ціль. Те саме можемо відчути ми, коли читатимемо з довірою Святе Письмо: що щось, що Бог хоче сказати нам, влучило в яблучко, і що нам треба в собі щось змінити або принаймні добре обдумати. Якщо ми не заховаємо собі в цю думку, то Бог промовлятиме ще і ще.

     І тоді ми привчимо Слово Боже пускати коріння в нашій душі, а не просто висихати на сонці буднів. Христос обіцяє, що в такому випадку плодів може бути у тридцять, у шістдесят, чи й сто разів більше.  Хіба не цікаво – поспостерігати за собою, якими можуть бути такі плоди? Наскільки Бог може змінити нас тим, що Він переказав людству ще 2000 років тому?

     Лише нам вибирати, до чого уважно прислухатися у своєму житті.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
    • Останні слова Ісуса в Біблії
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.