Святе Письмо з розважанням на 30 вересня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 27 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 26 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 30 вересня

     Перше Послання Апостола Павла до Корінтян 1, 26-29.

     26. Браття, гляньте на звання ваше: небагато мудрих тілом, небагато сильних, небагато благородних; 27. але Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і безсильне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильних, 28. і незначне світу та погорджене Бог вибрав, і те, чого не було, щоб знівечити те, що було, 29. щоб жодне тіло не величалося перед Богом.

     __________

     Євангеліє від Йоана 8, 21-30.

     21. Сказав Господь юдеям, які до нього прийшли:

     – Я відходжу, і ви мене шукатимете, і в грісі вашім помрете. Куди я йду, ви не можете прийти.

     22. Юдеї казали:

     – Чи не вб’є він, бува, себе самого, коли каже: куди я йду, ви не можете прийти?

     23. Далі додав:

     – Ви – здолу, я – згори. Ви – з цього світу, я – не з цього світу. 24. Тому я сказав вам: помрете у гріхах ваших; бо коли не увіруєте, що я єсьм, помрете у ваших гріхах.

     25. Вони йому сказали:

     – Хто ти?

     Ісус відповів їм:

     26. – Я той, що говорив до вас спочатку. Багато маю я про вас сказати й осудити. Та той, хто послав мене, правдивий, і що я чув від нього, те у світі говорю.

     27. Вони не збагнули, що він їм про Отця говорив. 28. Тоді Ісус мовив до них:

     – Коли ви Сина чоловічого піднесете вгору, тоді взнаєте, що я єсьм і що від себе не чиню нічого, але як навчив мене Отець мій, говорю. 29. Той, хто послав мене – зо мною і не лишив мене самого, бо я завжди чиню те, що йому до вподоби.

     30. Коли він говорив так, численні увірували в нього.

     __________

     Я той, що говорив до вас спочатку

     Не так вже й просто усвідомити, як це таке може бути, що Свята Трійця є одним цілим. Що Бог – той самий, який створив світ – той самий, що прийшов на землю як Син Божий. Як Бог може бути ТриЄдиним? Як Син Божий, який молиться до Отця у Гетсеманському саду, може казати “Я той, що говорив до вас спочатку”? Це просто не вкладається в голові.

     Але все ж є речі, які піддаються нашій логіці. Хто, крім Бога, міг би врятувати нас від пекла? Адже це був фантастичний задум: воплотитися, прожити земне життя як людина, показавши нам, що це можливо – пройти цей шлях без гріха, як найгідніша Дитина Божа. Перетерпівши насмішки, біль та смерть – не здатися. А тоді, після смерті тіла – зійти в Ад і там, як Бог, врятувати всіх праведників та прокласти нам усім майбутню дорогу до неба.

     І тепер ми, приймаючи Тіло і Кров Христа у Причасті, стаємо сопричасниками цієї Тайни. І за умови чистої й розкаяної душі отримуємо з Причастям неймовірну духовну силу боротися зі злом. Бог тоді перебуває в нас…

     Отаке воно, християнство, яке може стати нашим щоденням. Варто нам лише захотіти і спробувати повірити. А повіривши – відчути, що наша сила – в Бозі. І що той самий Бог, який створив нас, чекає нас щодня у Святому Письмі та в церкві.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 27 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 26 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.