Святе Письмо з розважанням на 26 грудня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
 • Останні слова Ісуса в Біблії
 • Святе Письмо з розважанням на 3 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 26 грудня

     Послання Апостола Павла до Євреїв 9, 8–10, 15–23.

     8. Браття, Дух Святий показує, що дорога у святиню ще не відкрита, поки стоїть перший намет. 9. Це образ теперішнього часу, коли приносяться дари й жертви, які не можуть зробити досконалим у совісті того, хто служить. 10. Це лиш тілесні установи щодо страв, напоїв та різних обмивань, установлені до часу зміни на краще.

     15. Тому він посередник нового завіту, щоб, після того, як наступила його смерть для відкуплення гріхів першого завіту, вибрані одержали обітницю вічного насліддя. 16. Де є заповіт, там мусить наступити смерть заповітника, 17. бо заповіт має силу лиш по смерті; він не варт нічого, поки живе заповітник. 18. Тому й перший завіт був освячений кров’ю. 19. Коли Мойсей був проголосив за законом усі заповіді усьому народові, він узяв крови бичків та козлів з водою, червоної вовни та іссопу та окропив і саму книгу, і ввесь народ, 20. кажучи: це кров завіту, що Бог установив для вас. 21. Так само і намет, і ввесь служебний посуд окропив кров’ю. 22. Зрештою, по закону майже все очищується кров’ю, і без кровопролиття немає відпущення.

     23. Треба, отже, було, щоб подоби речей небесних очищувались таким чином, а самі небесні речі очищувались жертвами, багато ліпшими від тих.

     Послання Апостола Павла до Ефесян 6, 10-17.

     10. Браття, кріпіться в Господі та в могутності його сили. 11. Одягніться в повну зброю Божу, щоб могли дати відсіч хитрощам диявола. 12. Нам бо треба боротися не проти тіла й крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в небесних просторах. 13. Тому візьміть зброю Божу, щоб за лихої години ви могли протистати і, перемігши все, міцно стояти. 14. Стійте, отже, підперезавши правдою бедра ваші, вдягнувшись у броню справедливости 15. і взувши ноги в готовість, щоб проповідувати євангеліє миру. 16. Над усе візьміть щит віри, яким зможете згасити всі вогненні стріли лукавого. 17. Візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже.

     __________

     Євангеліє від Марка 8, 22–26.

     22. Одного разу прийшов Ісус у Витсаїду, і ось приводять йому сліпого і просять його, щоб його доторкнувся. 23. Узявши сліпого за руку, вивів він його за село і, помазавши йому слиною очі, поклав на нього руки і спитав його:

     – Чи бачиш що?

     24. Глянув той і каже:

     – Бачу людей – наче б дерева ходячі.

     25. Тоді він знову поклав йому руки на очі, і той прозрів, і одужав, і бачив усе ясно й далеко. 26. Послав він його додому, кажучи:

     – Не входь у село.

     Євангеліє від Луки 21, 12-19.

     12. Сказав Господь своїм учням:

     Стережіться людей, що на вас накладуть руки й переслідувати будуть, і волочитимуть по синагогах та по тюрмах, водитимуть перед царів і правителів з-за імени мого. 13. І це дасть вам нагоду свідчити про мене. 14. Візьміть собі до серця, що вам не треба готуватися наперед, що маєте відповідати, 15. я бо дам вам слово й мудрість, якій ніхто з ваших противників не зможе протиставитись і перечити.

     16. Вас видадуть батьки, брати, рідні й друзі, і декому з вас смерть заподіють. 17. Вас будуть ненавидіти всі за моє ім’я. 18. Але й волос з голови у вас не пропаде. 19. Вашою терпеливістю спасете душі ваші.

     __________

     У кожного з нас є мрія. І якщо пошукати добре в собі, то вона – велика, бо є нашою суттю, нашим покликанням, щирим бажанням нашого серця. Якщо ми не притуплюватимемо в собі цю мрію, то відчуємо, що хочемо її здійснити так, які сліпий хоче прозріти.

     Кому ми заздримо й чому? Чого ми насправді прагнемо? Чого ми боїмося на цьому шляху? І чи варто боятися? Що найгірше може статися, якщо ми все ж спробуємо? Чи це буде гірше, ніж якби ми не спробували взагалі?

     Ми деколи робимо кроки назустріч мрії, але нам не вистачає сміливості сказати, що ми хочемо більше. Ми боїмося знайти те, що шукаємо, відчути те, що дійсно є нашим щастям.

     Сліпий, якого сьогодні зцілив Христос, не задовольнився тим, що бачить світ розмито. Він щиро сказав Богові, що бачить недостатньо добре. І Господь зцілив його остаточно.

     Не біймося сказати Богові, чого прагнемо. Не зупиняймося на півдорозі. І мрії – ті, які зроблять нас самими собою, розкриють нас – обов’язково збудуться!

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
    • Останні слова Ісуса в Біблії
    • Святе Письмо з розважанням на 3 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.