Святе Письмо з розважанням на 17 лютого

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Святе Письмо з розважанням на 17 лютого

    Послання Апостола Павла до Римлян 14, 19-26.

    19. Тож стараймося про те, що веде до миру і до обопільного будування. 20. Не руйнуй Божого діла задля їжі. Все чисте, та горе чоловікові, що їжею призводить до упадку. 21. Добре не їсти м’яса і вина не пити, ні того, об що твій брат спіткнувся б. 22. Ту віру, що ти маєш, тримай її для себе перед Богом. Блажен, кому совість не закидає в тому, що рішив робити. 23. Хто ж вагається, коли їсть, уже засуджений, бо не чинить по добрій вірі; все бо, що не по добрій вірі – гріх.

    24. Тому ж, хто може вас утвердити згідно з моїм Євангелієм і з проповідуванням Ісуса Христа, згідно з відкриттям тайни, промовчаної протягом відвічних часів, 25. тепер же об’явленої через писання пророків, за велінням предвічного Бога, і розголошеної для всіх народів, щоб вони корились вірі, 26. — Богові, єдиному мудрому, через Ісуса Христа, слава на віки вічні. Амінь.

    __________

    Послання Апостола Павла до Галатів 5, 22 – 6, 2.

    22. А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння; лагідність, доброта, вірність, 23. тихість, здержливість. На все це нема закону. 24. Котрі ж Ісус-Христові, розп’яли тіло з його пристрастями та похотями. 25. Коли живемо духом, духом ходімо. 26. Не будьмо суєславні, задиркуваті між собою, завидущі одні одним.

    1. Брати! Коли б хто попав у яку провину, ви, духовні, такого наставляйте духом лагідности; але вважай, щоб і ти не впав у спокусу. 2. Носіте тягарі один одного, і так виконаєте закон Христа.

    __________

     

    Євангеліє від Матея 6, 1-13.

    Сказав Господь:

    1. Уважайте добре, щоб ви не чинили ваших добрих учинків перед людьми, які б вас бачили, а то не матимете нагороди в Отця вашого, що на небі.

    2. Отож, коли даєш милостиню, не труби перед собою, як роблять лицеміри по синагогах та вулицях, щоб їх хвалили люди. Істинно кажу вам: вони вже мають свою нагороду. 3. Ти ж, коли даєш милостиню, нехай твоя ліва рука не знає, що робить твоя права: 4. щоб твоя милостиня була таємна, і Отець твій, що бачить таємне, воздасть тобі.

    5. А коли молитеся, не будьте як лицеміри, що люблять молитися перед усіма по синагогах та на перехрестях, щоб показатися людям. Істинно кажу вам: вони вже мають свою нагороду. 6. Ти ж, коли молишся, увійди у свою кімнату, зачини за собою двері й молись Отцеві твоєму, що в тайні, і Отець твій, що бачить таємне, воздасть тобі. 7. Коли ж молитесь, не говоріть зайвого, як погани; гадають бо, що за своїм многословієм будуть вислухані. 8. Не будьте, отже, подібні до них, бо Отець ваш небесний знає, чого вам треба, перш ніж ви просите в нього.

    9. Моліться, отже, так:

    Отче наш, що єси на небі!

    Нехай святиться твоє ім’я;

    10. Хай прийде твоє царство;

    нехай буде воля твоя як на небі, так і на землі.

    11. Хліб наш насушний дай нам днесь.

    12. Прости нам довги наші,

    як і ми прощаємо довжникам нашим.

    13. Не введи нас у спокусу,

    але визволь нас від лукавого.

    __________

    Євангеліє від Матея 11, 27-30.

    Сказав Господь своїм учням:.

    27. Все передане мені моїм Отцем, і ніхто не знає Сина, крім Отця, і Отця ніхто не знає, крім Сина, та кому Син схоче відкрити.

    28. Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас. 29. Візьміть моє ярмо на себе й навчіться від мене, бо я лагідний і сумирний серцем, і найдете полегшу душам вашим. 30. Ярмо бо моє любе й тягар мій легкий.

    __________

    Коли б хто попав у яку провину, ви, духовні, такого наставляйте духом лагідности.

    Добре слово може розтопити найзболеніше серце. Бо всі ми чогось приходимо до тих злих шляхів – часто тому, що не відчули в свій час любові. От і шукаємо її там, де її й не було ніколи, обманюючи самі себе.

    І коли нам хтось докорятиме – ми можемо ще більше занепасти. Подумати, що шляху назад немає, що ми – якісь невдахи, які все ходять не туди, і нічого путнього з нас не виросте.

    Але лагідна любов може пробудити у нас нову віру в себе. Ми відчуємо,  що здатні на більше. Що здатні бути святими і йти вперед, з Богом і до Бога.

    Будьмо лагідні до всіх нелагідних – і розтопимо кригу не одного серця. 

    Коли ж молитесь, не говоріть зайвого, як погани; гадають бо, що за своїм многословієм будуть вислухані.

    Коли ми розмовляємо з дорогою нам людиною – хіба ми розраховуємо на те, що що більше приємних слів ми їй скажемо – то краще? Чи ми все ж стараємося просто бути щирими і зважувати кожне слово, щоб воно передало те, що ми відчуваємо ?

    Деколи люди, що люблять одне одного, просто мовчать. Дивляться одне на одного – і бачать цілий світ у очах.

    Деколи – дивляться разом на чудовий краєвид і наповнюються разом тією красою.

    Як багато треба слів, щоб спілкуватись по-справжньому з Богом, якого ми любимо? Чи можна просто вглядтися, вслухатися? Чи можна з Богом мовчати? 

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.

       

      Коментарі