Святе Письмо з розважаннями на 17 липня

Читай також

 • Святе Письмо з розважаннями на 21 червня
 • Святе Письмо з розважаннями на 20 червня
 • Святе Письмо з розважаннями на 19 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 17 липня

     Перше Послання Апостола Павла до Корінтян 10, 5-12.

     5. Браття, багато з наших батьків були неугодні Богові, тому вони й полягли в пустині.

     6. А це сталося нам на приклад, щоб ми до злого не були пожадливі, як вони були пожадливі. 7. Та й ідолопоклонниками не ставайте, як деякі з них, як написано: Народ сів їсти й пити, а потім устали бавитись. 8. Та й не чинім розпусти, як деякі з них чинили, і полягло їх в один день двадцять три тисячі. 9. Ані не спокушаймо Господа, як деякі з них спокушали, і від гадюк згинули. 10. Ані не нарікайте, як деякі з них нарікали, і від губителя загинули. 11. Та все це сталося з ними як приклад; написано ж на науку нам, що дійшли до повноти віків. 12. Тож коли кому здається, що він стоїть, нехай уважає, щоб не впав.

     Євангеліє від Матея 16, 6-12.

     6. Сказав Господь своїм учням:

     – Глядіть, бережіться закваски фарисейської і садукейської.

     7. Вони ж перемовлялись між собою і говорили:

     – Тому що ми не взяли хліба.

     8. Помітив це Ісус і каже:

     – Чого перемовляєтеся між собою, маловіри, тому що не взяли хліба? 9. І ви досі не збагнули? Чи ж ви не пам’ятаєте п’ять хлібів для п’яти тисяч, і скільки ви кошів зібрали? 10. Ані тих сімхлібів для чотирьох тисяч, і скільки ви кошів зібрали? 11. Тож; як не розумієте, що я не про хліб вам. говорив, коли казав: бережіться закваски фарисейської і садукейської?

     12. Тоді ті зрозуміли, що він говорив їм стерегтися не хлібної закваски, а фарисейської та садукейської науки.


     1 Кр. 10, 12: “Коли комусь здається, що він стоїть, нехай уважає, щоб не впав”

     Здебільшого, говорячи про досягнення якоїсь мети, кажемо про підкорення вершини. І так крок за кроком, сходина за сходиною дбаємо , щоб підніматися все вище й вище, доки не отримаємо бажаного. Та якимсь дивним чином цілком забуваємо про те, що замало піднятися вгору, а потрібно ще чимало зусиль, щоб там втриматися.

     Тож, ставши вгорі на рівні ноги,  можемо піддатися спокусі дивитися на всіх зі своєї висоти, забуваючи, що дуже легко від запаморочення втратити рівновагу і впасти.

     Те ж відбувається і з нашим християнством, нашою вірою. Ми стараємося вишліфовувати себе, вдосконалюватися і так захоплюємося, що можемо втратити відчуття межі між гординею і смиренням. І замість того, щоб оберігати себе від гріха починаємо повчати інших, як це зробити.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважаннями на 21 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 20 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 19 червня
     • Оціни

      [ratemypost]