Святе Письмо з розважаннями на 6 грудня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 27 листопада
    • Святе Письмо з розважаннями на 6 грудня

     Послання Апостола Павла до Тита 1, 5 – 2, 1.

     5. Сину Тите, я залишив тебе на Криті, щоб ти впорядкував до кінця те, що лишилось, і настановив по містах пресвітерів, як я був тобі заповідав: 6. тобто щоб кожен з них був бездоганний, чоловік однієї жінки, мав вірних дітей, що не були обвинувачені в розпусті чи були неслухняні. 7. Єпископ бо як Божий домоуправитель мусить бути бездоганний: незухвалий, негнівливий, не п’яниця, несварливий, нежадний до нечесної наживи, 8. але гостинний, добролюбивий, мудрий, справедливий, благочестивий, стриманий, 9. який дотримується правдивої науки згідно з навчанням, щоб був здібний і наставляти в здоровій науці, і противників переконувати.

     10. Є бо їх чимало, отих непокірних, пустомовних та обманців, особливо з-між обрізаних. 11. Їм треба затулити рота; вони баламутять цілі сім’ї, навчаючи ради нечесної наживи, чого не треба. 12. Сказав один з них, власний пророк їхній: «критяни завжди брехливі, звірі погані, черева ледачі». 13. Свідоцтво це правдиве. Ось чому ти їх суворо картай, щоб були здорові у вірі, 14. щоб не вважали на байки юдейські, ні на приписи людей, які відвертаються від правди. 15. Для чистих усе чисте, а для зіпсованих та невірних, немає чистого нічого; у них зіпсовані і розум, і совість.

     16. Твердять, що знають Бога, а ділами своїми відрікаються його, мерзенні й непокірні та до всякого доброго діла негодящі.

     1. Ти ж говори, що личить здоровій науці.

      

     Євангеліє від Луки 20, 9-18.

     9. Сказав Господь притчу оцю:

     Один чоловік насадив був виноградник, найняв його виноградарям і відійшов на довший час. 10. Та своєчасно послав він до виноградарів слугу, щоб ті дали йому частку з плодів виноградних; а виноградарі, побивши його, відіслали ні з чим. 11. Знову послав він другого слугу, та вони й того, побивши й обезчестивши, відпустили з порожніми руками. 12. Послав ще й третього, та вони й цього, тажко ранивши, прогнали. 13. Сказав тоді власник виноградника:

     – Що мені робити ? Хіба послати мого улюбленого сина? Може, його пошанують.

     14. Виноградарі ж, побачивши його, так почали міркувати між собою: це спадкоємець, убиймо його, і так спадщина буде наша. 15. І вивели його за виноградник і вбили.

     16. Що, отже, зробить їм власник виноградника ? Прийде і вигубить тих виноградарів, і виноградник дасть іншим.

     Почувши це, вони сказали:

     – Нехай так не буде!

     17. Ісус же глянув на них пильно й мовив:

     – Що, отже, значить це писання:

     Камінь, який відкинули будівничі,

     став наріжним каменем?

     18. Кожний, хто впаде на той камінь, розіб’ється; на кого ж він впаде, роздавить його.


     В наш час особливо гостро відчувається брак тих людей, які готові бути живим свідченням віри. Жити так, як говориш і свідчиш – насправді дуже непросто у світі, повному спокус, світі, де нам пропонують усе купити і продати, де комфорт і задоволення потреб – передусім.

     Але світ був завжди таким і слова апостола не втрачають актуальності: нам треба добрих наставників, які вміли і могли б вчасно настановити і виправити. Але ж чи ми готові слухати критику і застереження сьогодні? Готові дозволити комусь вказати на свої помилки і недоліки?

      

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 27 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.