Святе Письмо з розважаннями на 18 грудня

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Святе Письмо з розважаннями на 18 грудня

    Послання Апостола Павла до Євреїв 9, 8-10, 15-23.

    8. Браття, Дух Святий показує, що дорога у святиню ще не відкрита, поки стоїть перший намет. 9. Це образ теперішнього часу, коли приносяться дари й жертви, які не можуть зробити досконалим у совісті того, хто служить. 10. Це лиш тілесні установи щодо страв, напоїв та різних обмивань, установлені до часу зміни на краще.

    15. Тому він посередник нового завіту, щоб, після того, як наступила його смерть для відкуплення гріхів першого завіту, вибрані одержали обітницю вічного насліддя. 16. Де є заповіт, там мусить наступити смерть заповітника, 17. бо заповіт має силу лиш по смерті; він не варт нічого, поки живе заповітник. 18. Тому й перший завіт був освячений кров’ю. 19. Коли Мойсей був проголосив за законом усі заповіді усьому народові, він узяв крови бичків та козлів з водою, червоної вовни та іссопу та окропив і саму книгу, і ввесь народ, 20. кажучи: це кров завіту, що Бог установив для вас. 21. Так само і намет, і ввесь служебний посуд окропив кров’ю. 22. Зрештою, по закону майже все очищується кров’ю, і без кровопролиття немає відпущення.

    23. Треба, отже, було, щоб подоби речей небесних очищувались таким чином, а самі небесні речі очищувались жертвами, багато ліпшими від тих.

    Євангеліє від Марка 8, 22-26.

    22. Одного разу прийшов Ісус у Витсаїду, і ось приводять йому сліпого і просять його, щоб його доторкнувся. 23. Узявши сліпого за руку, вивів він його за село і, помазавши йому слиною очі, поклав на нього руки і спитав його:

    – Чи бачиш що?

    24. Глянув той і каже:

    – Бачу людей – наче б дерева ходячі.

    25. Тоді він знову поклав йому руки на очі, і той прозрів, і одужав, і бачив усе ясно й далеко. 26. Послав він його додому, кажучи:

    – Не входь у село.

    З приходом Ісуса вся історія стосунків людини із Богом змінюється. 

    Старий завіт – це завіт визначених ритуалів та обрядів, Новий завіт – завіт Любові і правдивої зміни серця. Саме тому людям, які звикли до зовнішнього виконання ритуалів, маючи різне на серці, так важко було зрозуміти і прийняти те, чого навчив Христос.

    Після жертовної смерті Спасителя кожен з нас стає учасником його любові. Ми вже не ідемо до церкви чи удома не виконуємо просто обряди – ми свідчимо, що відкуплені кров’ю Божого Сина. 
    Тому не можемо бути літеплими, “побіленими гробами”, виконуючи напоказ якісь певні дії та ритуали. Чисте серце – ось умова нашого завіту з Богом.

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.