Святе Письмо з розважаннями на 23 грудня

Читай також

  • Немає пов’язаних публікацій.
        Святе Письмо з розважаннями на 23 грудня

        Послання Апостола Павла до Колосян 3, 12-16.

        12. Браття, вдягніться, як Божі вибрані, святі й любі, у щире милосердя, доброту, смиренність, лагідність, довготерпеливість, 13. переносячи один одного й прощаючи один одному взаємно, коли б хто мав на кого скаргу. Як Господь простив вам, так і ви прощайте. 14. Над усе це вдягніть любов, зв’язок досконалости, 15. і нехай панує в серцях ваших мир Христа, до якого ви були покликані в одному тілі, і будьте вдячні.

        16. Слово Христа нехай у вас пробував у всій своїй повноті: навчайтесь всякої мудрости й напоумляйте одні одних; співайте Богові з подякою від свого серця псалми, гимни та духовні пісні.

        Євангеліє від Луки 18, 18-27.

        18. В той час один чоловік приступив до Ісуса, спокушаючи його і кажучи:

        – Учителю добрий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?

        19. Ісус озвавсь до нього:

        – Чому мене звеш добрим? Ніхто не добрий, хіба один Бог. 20. Ти заповіді знаєш: не чужолож, не вбивай, не кради, не свідкуй ложно, шануй батька і матір.

        21. Той відповів:

        – Все це я зберіг змалку.

        22. Почувши те, Ісус сказав до нього:

        – Одного ще тобі бракує: продай усе, що маєш, і роздай бідним, і будеш мати скарб на небі; тоді приходь іди слідом за мною.

        23. Почувши це, той засмутився вельми, бо був дуже багатий. 24. Глянув Ісус на нього й мовив:

        – Як тяжко тим, що мають багатства, увійти в царство Боже! 25. Легше пройти верблюдові крізь вушко в голці, ніж багатому ввійти в царство Боже.

        26. Ті, що слухали, сказали:

        – Хто ж тоді може спастися? 27. Він відповів:

        – Неможливе в людей – можливе в Бога.

        Лк. 18, 18-27. «Легше пройти верблюдові крізь вушко в голці, ніж багатому ввійти в Царство Боже».

        Чому трудно багатому ввійти в Царство Боже? Зовсім не тому, що тією фразою Господь засуджує багатство. Знаємо з історії Церкви, скільки багатих людей робили чимало добра. Серед них добре знаний святий Миколай, якого ми всі любимо й шануємо, походив з багатої родини. Йоан Золотоустий каже, що немає багатих чи бідних, а є лише ті, яким Господь дав блага, щоб вони ділилися ними, і є ті, які потребують цих благ.

        То чому все ж багатому тяжко увійти до Царства Божого? Певно, тому, що ми часто вважаємо свої особисті заслуги причиною того, що маємо. Але якби були інші обставини в нашому житті, то ми могли б не мати цього. Багатство – це все те, що Бог мені дав, саме Господь тим мене нагородив, а не я сам своїми стараннями і зусиллями це здобув. І коли я усвідомлюю, що все моє добро походить від Бога, тоді зрозумію, що маю лише розумно розпоряджатися ним, а не витрачати, як мені заманеться. Бо якщо це не моє, то я буду зобов’язаний дати звіт перед його Власником.

        Кожен із нас без винятку є чимось багатий і чимось володіє. Кожне наше багатство, таланти, життєві ситуації – дар від Бога!

        Владика Венедикт (Алексійчук)

        Читай також

        • Немає пов’язаних публікацій.

          Оціни

          How useful was this post?

          Click on a star to rate it!

          Average rating 0 / 5. Vote count: 0

          No votes so far! Be the first to rate this post.