Святе Письмо з розважаннями на 5 січня

Читай також

 • Немає пов’язаних публікацій.
    Святе Письмо з розважаннями на 5 січня

    Послання Апостола Павла до Галатів 3, 8-12.

    8. Браття, Писання, передбачивши, що Бог оправдає поган вірою, дало Авраамові наперед цю благу вість: у тобі благословляться всі народи. 9. Так, отже, ті, що мають віру, благословляться з вірним Авраамом.

    10. Усі бо, які покликаються на діла закону – під прокляттям, бо написано: проклят кожен, хто не пильнує, щоб виконати все, що написано в книзі закону. 11. А що ніхто законом не оправдується перед Богом, ясно, бо праведний вірою буде жити. 12. Закон же не від віри, бо каже: хто чинитиме його приписи, той буде ними жити.

    Євангеліє від Луки 13, 18-29.

    18. Сказав Господь притчу оцю:

    На що схоже царство Боже?

    19. До чого б мені його прирівняти? Воно схоже на гірчине зерно, що чоловік взяв і кинув у город свій, і воно вигналось і стало великим кущем, і птаство небесне гніздиться у його гілляках.

    20. І знову промовив:

    21. До чого мені прирівняти царство Боже? Воно схоже на закваску, яку жінка взяла й поклала в три мірки борошна, аж поки все не скисне.

    22. Ісус проходив через міста та через села, навчаючи й простуючи до Єрусалиму. 23. Хтось сказав до нього:

    – Господи, чи мало буде тих, що спасуться?

    Він відповів їм:

    24. – Намагайтеся ввійти через тісні двері, багато бо, кажу вам шукатимуть ввійти, але не зможуть. 25. І як господар устане й замкне двері, ви ж зостанете надворі й почнете стукати у двері та казати: Господи, відчини нам! – він відповість вам: не знаю вас, звідкіль ви. 26. Тоді ви почнете казати: ми їли й пили перед тобою, і ти навчав нас на майданах наших. 27. Та він відповість: кажу вам – не знаю вас, звідкіль ви; геть від мене всі ви, що чините неправду!

    28. Там буде плач і скрегіт зубів, коли побачите Авраама, Ісаака та Якова й усіх пророків у царстві Божім, самих же себе вигнаних геть. 29. Прийдуть тоді зі сходу й зі заходу, з півночі й з півдня, і возсядуть на бенкеті в царстві Божім.

    ***

    Усі ми коли-небудь бачили, як борошно підіймається, “живе”, коли до нього дати закваску, дріжджі. Цей процес можна легко пояснити, але він дивовижний у своїй суті.

    Ісус прирівнює Царство Боже до закваски. Що робить закваска? насамперед, змінює, і то змінює докорінно – саму суть.

    Коли людина приймає у своє життя Бога – Він змінює її – докорінно. Якщо ж ні, то це значить, що зустріч не відбулася.

    Залишилось так небагато часу до свята Різдва Христового. Запитаймо себе, чи встигли ми знайти час для Ісусової присутності у своєму житті.

    Читай також

    • Немає пов’язаних публікацій.

     Оціни

     How useful was this post?

     Click on a star to rate it!

     Average rating 0 / 5. Vote count: 0

     No votes so far! Be the first to rate this post.