Послання Апостола Павла до Євреїв 9, 24-28.
24. Браття, Христос увійшов не в рукотворну святиню, яка була подобою правдивої, а в саме небо, щоб тепер явитися за нас перед лицем Божим. 25. Та й не на те увійшов він, щоб принести себе самого багато разів у жертву, як входить первосвященик щороку в святиню з чужою кров’ю; 26. інакше бо він був би мусів багато разів страждати від заснування світу. Тепер же він раз назавжди явився на кінці віків, щоб знищити гріх своєю жертвою. 27. І як призначено людям раз умерти, і потім суд, 28. так і Христос лиш раз мав себе принести, щоб узяти на себе гріхи багатьох; вдруге же не гріха ради, але для спасіння явиться тим, що очікують його.
Послання Апостола Павла до Євреїв 9, 1-7.
1. Браття, перший завіт мав також свої установи щодо служби і мав святиню земну. 2. Споруджено бо перший намет, де були світильник, стіл і хліби предложення; він зветься Святе. 3. За другою завісою був намет, званий Святе святих, 4. зо золотим жертовником для палення пахучого кадила та кивотом завіту, що був увесь покритий золотом; у ньому був золотий посуд з манною, розцвіле жезло Арона й таблиці завіту. 5. Зверху же над ним були херувими слави, що крильми отінювали престол умилостивлення. Але про це не час тепер говорити докладно.
6. І от як усе це так було уряджено, в перший намет увіходили завжди священики, виконуючи службу; 7. в другий же раз на рік – лише первосвященик, і то не без крови, яку приносив за свої і людські провини.
Євангеліє від Марка 8, 27-31.
27. Одного разу пішов Ісус із учнями до сіл Кесарії Филипової і в дорозі питав учнів, кажучи до них:
– За кого мене мають люди?
28. Вони йому відповіли:
– Одні – за Івана Христителя, інші – за Іллю, ще інші – за одного із пророків.
29. – А ви, – спитав їх, – що кажете про мене: хто я?
Озвавсь Петро й каже до нього:
– Ти – Христос.
30. І він наказав їм гостро, щоб нікому не говорили про нього.
31. І почав навчати їх, що Синові чоловічому треба багато страждати, і старші, первосвященики та книжники відцураються його і його уб’ють, і він по трьох днях воскресне.
Євангеліє від Луки 10, 38-42; 11, 27-28.
38. В той час увійшов Ісус в одне село, і якась жінка, Марта на ім’я, прийняла його в хату. 39. Була у неї сестра, що звалася Марія; ця, сівши в ногах Господа, слухала його слова. 40. Марта ж клопоталася, услуговуючи всіляко. Підійшла вона й каже:
– Господи, чи тобі байдуже, що сестра моя лишила мене саму служити? Скажи їй, щоб мені помогла.
41. Озвався Господь до неї і промовив:
– Марто, Марто, ти побиваєшся і клопочешся про багато, одного ж потрібно. 42. Марія вибрала кращу частку, що не відніметься від неї.
27. Коли він говорив це, якась жінка підняла голос з-між народу і сказала до нього:
– Щасливе лоно, що тебе носило, і груди, що тебе кормили. 28. Він озвався:
– Щасливі ті, що слухають слово Боже і зберігають його.
Немов знову чуємо зараз Ісусове запитання: “За кого мене мають люди?”
За кого ми маємо Ісуса? За кого я маю Ісуса?
Вдумаймось у це запитання, особливо актуальне у теперішній час пандемії та карантину, коли в очікуванні Воскресіння всі ми розуміємо, що цьогоріч все буде трохи по-іншому.
За кого я маю Ісуса, коли сумую з того приводу, що мені не вдасться піти у новому одязі до храму, не вдасться посвятити великодній кошик? За кого я маю Бога, якщо повторюю, що це його кара, ця хвороба?
Ми маємо феноменальну нагоду врешті почути Ісусове запитання і врешті таки дати на нього відповідь – чесну. Може Бог хоче, щоби ми зрозуміли, наскільки більш необхідною є для нас та частка, яку обирає Марія, частка, що не відніметься ніколи?
Уже потрібно собі чесно зізнатися, що нам дано дуже багато, багато показано, багато сказано, і, таке враження, що вибір вже у всіх зроблений, тому все так різко змінилося – адже від Господа наші серця не сховаєш ( навіть звичацгі люблячі батьки прекрасно розуміють чим» дихає» іх дитина), тому і рятує нас від остаточноі загибелі