Святе Письмо з розважаннями на 9 червня

Читай також

 • Святе Письмо з розважаннями на 21 червня
 • Святе Письмо з розважаннями на 20 червня
 • Святе Письмо з розважаннями на 19 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 9 червня

     Послання Апостола Павла до Римлян 1, 1-7; 13-17.

     1. Павло, слуга Христа Ісуса, покликаний апостол, вибраний для євангелія Божого, 2. яке Бог наперед був обіцяв через своїх пророків у Святих писаннях 3. про Сина свого, народженого тілом із сімени Давида, 4. установленого Сином Божим у силі, духом святости, через воскресіння мертвих, – про Ісуса Христа, Господа нашого, 5. через якого ми одержали ласку й апостольство на послух віри між усіма народами на прославу його імени, 6. між якими й ви, покликані Ісуса Христа; 7. усім, що в Римі, Божим возлюбленим, покликаним святим: благодать вам і мир від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа.

     13. Не хочу, брати, від вас таїти, що я часто мав намір прийти до вас, та досі завжди мені щось ставало на перешкоді, щоб мати який плід і між вами, як і між іншими народами.

     14. Я почуваю себе боржником перед греками і чужоземцями, розумними й нерозумними: 15. щодо мене, отже, я готовий і вам, що мешкаєте в Римі, проповідувати євангеліє.

     16. Бо я не соромлюся євангелія: воно бо сила Божа на спасіння кожному, хто вірує: перше юдеєві, потім грекові; 17. справедливість бо Божа об’являється в ньому з віри у віру, як написано: праведник вірою буде жити.

     Євангеліє від Матея 4, 25 – 5, 13.

     25. Одного разу за Ісусом ішла велика сила людей з Галилеї, з Десятимістя, з Єрусалиму, з Юдеї та з Зайордання.

     1. Побачивши народ, він зійшов на гору. І коли сів, підійшли до нього його учні; 2. і він, відкривши уста, почав навчати їх:

     3. Блаженні вбогі духом,

     бо їхнє царство небесне.

     4. Блаженні тихі,

     бо вони успадкують землю.

     5. Блаженні засмучені,

     бо будуть утішені.

     6. Блаженні голодні та спраглі справедливости,

     бо вони наситяться.

     7. Блаженні милосердні,

     бо вони зазнають милосердя.

     8. Блаженні чисті серцем,

     бо вони побачать Бога.

     9. Блаженні миротворці,

     бо вони синами Божими назвуться.

     10. Блаженні переслідувані за правду,

     бо їхнє царство небесне.

     11. Блаженні ви, коли вас будуть зневажати, гонити та наговорювати всяке лихо на вас, обмовляючи, мене ради.

     12. Радійте й веселіться, бо нагорода ваша велика на небі; так бо переслідували пророків, які були перед вами.

     13. Ви – сіль землі. Коли ж сіль звітріє, чим її солоною зробити? Ні на що не придатна більше, хіба – викинути її геть, щоб топтали люди.


     Мт. 4, 25 – 5, 13. «Блаженні ви, коли вас будуть зневажати, гонити та виговорювати всяке лихо на вас, обмовляючи мене ради. Радійте й веселіться, бо нагорода ваша велика на небі».

     Це Євангеліє відкриває перед нами блаженства. Шануючи Божий авторитет, ми приймаємо те, що говорить Господь. Але, коли будемо відверті з собою, то признаємося собі в тому, як нам важко сприйняти ці слова, що щасливі ті, які голодні та спраглі, щасливі переслідувані, що щасливі ті, яких будуть зневажати. У нашому життя кожен з нас уникає терпіння, страждань, незручностей. Але саме це Бог дає нам, щоб провадити нас до себе. Божі шляхи незвідані, незрозумілі, Бог провадить кожного своїми дорогами. Усі шляхи в Божому промислі важливі й цінні. Дуже важливо, щоб за цими проблемами, труднощами, клопотами, які приходять у наше життя, ми побачили Господа, що провадить нас. Провадить, щоб освятити і спасти. Провадить, щоб наблизити нас до себе, щоб нас перемінити. Уміймо приймати ці труднощі як добру нагоду наблизитися до Нього. Труднощі, біда, проблеми, з одного боку, можуть віддалити нас від Бога, коли будемо їх не сприймати, а нарікати. А з іншого боку, вони можуть бути доброю нагодою до нашої переміни. Уміймо всім, що стається в нашому житті, користуватися як нагодою наблизитися до Господа, стати учасниками Царства Божого.

     Владика Венедикт (Алексійчук)

     Читай також

    • Святе Письмо з розважаннями на 21 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 20 червня
    • Святе Письмо з розважаннями на 19 червня
     • Оціни

      [ratemypost]