Святе Письмо з розважанням на 29 січня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
 • Останні слова Ісуса в Біблії
 • Святе Письмо з розважанням на 3 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 29 січня

     До Солунян першого послання святого апостола Павла читáння.

     1 Сол. 273 зач.; 5, 14-23.

     14. Браття, благаємо вас, картайте ледачих, підбадьорюйте малодушних, підтримуйте безсилих, супроти всіх будьте терпеливі. 15. Уважайте, щоб ніхто не віддавав нікому злом за зло, але старайтеся робити добро один одному і всім. 16. Завжди радійте, 17. моліться безперестанку, 18. за все дякуйте: така бо воля Божа щодо вас у Христі Ісусі. 19. Духа не гасіте, 20. пророцтвами не легковажте, 21. усе провіряйте; тримайте те, що добре, 22. і стримуйтесь від усякого роду лукавства.

     23. Сам же Бог миру нехай вас зробить святими і досконалими і нехай уся ваша істота – дух, і душа, і тіло – буде збережена без плями на прихід Господа нашого Ісуса Христа.

     Алилуя (г. 4): Візвали праведні, і Господь вислухав їх, і від усіх скорбот їх ізбавив їх (Пс. 33,18).

     Від Луки святого Євангелія читáння.

     Лк. 84 зач. 17, 3-10.

     3. Сказав Господь: Уважайте на самих себе!

     Коли згрішить твій брат, докори йому, і як він покається, прости йому. 4. Коли сім раз на день він згрішить проти тебе й сім раз вернеться до тебе і скаже: каюсь – прости йому.

     5. Апостоли сказали Господеві:

     – Збільши нашу віру. 6. Господь сказав:

     – Якби ви мали віру, як гірчичне зерно, сказали б цій шовковиці: вирвися з корінням і пересадися в море, і вона послухала б вас.

     7. Хто з вас, маючи слугу, орача або пастуха, скаже до нього, коли він прийде з поля: ходи мерщій та сідай до столу? 8. Чи не скаже йому скорше: зготуй мені що на вечерю, підпережись і услуговуй мені, поки я буду їсти й пити; потім ти будеш їсти й пити? 9. Чи буде дякувати слузі за те, що той зробив все по наказу? 10. Отак і ви зробите все, що вам наказано, кажіть: ми слуги непотрібні, виконали те, що повинні були зробити.


     Луки 17, 3: “Коли згрішить твій брат, докори йому, і як він покається, прости йому.”

     Бувають образи, болючіші за будь-які фізичні рани. Вони нам не дають спокою, можливості радіти життю, бо роз’ятрюють душу.

     Ісус своєю жертвою показав нам приклад того, як потрібно вміти прощати. Коли розбійник на хресті звернувся до Нього, показавши, що вірить Йому, Ісус пробачив і пообіцяв Царство Боже.

     Вміти пробачати — це не лише жест доброї волі, а передовсім наслідування Христа. Також це і прояв великої любові, яка дарує прозріння та усвідомлення того, що людська слабкість притаманна кожному і не можна убезпечитися від проступку.

     Зрештою, пробачаючи, ми й самі звільняємося від тягарів образи, отримуючи натомість смирення і спокій.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
    • Останні слова Ісуса в Біблії
    • Святе Письмо з розважанням на 3 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.