Святе Письмо з розважанням на 31 січня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 6 грудня
 • Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 31 січня

     До Ефесян послання святого апостола Павла читáння.

     Еф. 228 зач.; 5, 1-18.

     1. Браття, будьте наслідувачами Бога, як любі діти, 2. і ходіть у любові, за прикладом Христа, що полюбив вас і видав себе за вас, як принос та жертву приємного Богу запаху.

     3. Розпуста й усяка нечистота та захланність нехай і не згадуються між вами, як личить святим; 4. та й безсоромливість, безглузда балаканина і масні жарти – бо все це непристойне. Натомість хай буде дяка Богові. 5. Знайте бо, що жаден розпусник чи нечистий, чи захланний, тобто бовванопоклонник, не матимуть насліддя у Христовім і Божім царстві.

     6. Нехай ніхто вас не зводить марними словами, бо через це спадає гнів Божий на синів бунтівливих. 7. Не майте, отже, нічого спільного з ними. 8. Ви були колись темрявою, тепер же – світлом у Господі: поводьтеся як діти світла. 9. Плід світла є в усьому, що добре, що справедливе та правдиве. 10. Шукайте пильно того, що Господеві подобається. 11. Не приставайте до безплідних діл темряви а радше їх ганіте, 12. бо що ті люди потай роблять, соромно й казати. 13. Все, що ганиться, стає явним у світлі, і все, що виявляється, стає світлом. 14. Тому говорить:

     «О ти, що спиш, прокинься,

     встань із мертвих,

     і Христос тебе освітить».

     15. Тож уважайте пильно, як маєте поводитися: не як немудрі, але як мудрі, 16. використовуючи час, бо дні лихі. 17. Тому не будьте необачні, але зрозумійте, яка Господня воля. 18. Не впивайтеся вином, що доводить до розпусти, але сповнюйтеся Духом.

     Від Луки святого Євангелія читáння.

     Лк. 74 зач. 14, 1-11.

     1. В той час прийшов Ісус у суботу в дім одного визначного фарисея, і вони за ним назирали. 2. Аж ось перед ним якийсь чоловік, хворий на водянку. 3. Звертаючись до законовчителів й фарисеїв, Ісус спитав:

     – Чи вільно зціляти в суботу, чи ні?

     4. Вони мовчали. Тоді він, діткнувшись його, оздоровив і відпустив його. 5. І промовив до них:

     – Хто з вас, коли в нього син чи віл упаде в колодязь, не витягне його негайно в день суботній?

     6. І вони не могли нічого йому на це відповісти.

     7. Потім, зауваживши, як вони вибирали собі перші місця, Ісус сказав до запрошених притчу:

     8. Як хто покличе тебе на весілля, не сідай на першім місці, щоб, бува, не був хто, запрошений ним, поважніший від тебе, 9. і той, хто запросив тебе і його, не підійшов і не сказав до тебе:

     – Поступися цьому місцем.

     І тоді довелось би тобі з соромом зайняти останнє місце. 10. А, навпаки, коли тебе запросять, іди й займи останнє місце, щоб коли прийде той, що тебе запросив, сказав до тебе:

     – Друже, сідай вище.

     Тоді буде тобі честь перед усіма, що сидітимуть з тобою. 11. Бо кожний, хто несеться вгору, буде принижений, а хто принижується, буде вивищений.


     Луки 18, 14: “Бо кожний, хто несеться вгору, буде принижений, а хто принижується, буде вивищений”

     Ставити свої інтереси понад інтереси інших – це те, чим дуже часто страждаємо. У когось ця “хвороба” хронічна і майже невиліковна. Є “я” , а всі решта не мають значення.

     Господь вчить нас у Своєму Святому Слові любити ближнього. Ісус, через різні притчі пояснював, як жертвуючи свою любов іншим, ми засвідчуємо любов до Бога.

     Не біймося прихилити коліно, простягнути руку, щоб допомогти людині, яка перебуває в якійсь скруті – чи фізичній, чи духовній, а чи матеріальній. Лише через жертву любові ми можемо стати кращими, аніж були до того.

     Жодні наші молитовні практики без реальної дії не матимуть такої ваги і такого значення, як допомога. Але не через гординю – дам, підтримаю. допоможу, бо я кращий, а через любов – я знаю, що немічний у своїй гріховності, знаю, що слабкий у тому, що легко піддаюся спокусі, але лише разом з тобою, мій ближній, зможемо виконати Божий заповіт любові.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 6 грудня
    • Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 4 грудня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.