Святе Письмо з розважаннями на 15 травня

Читай також

 • Святе Письмо з розважаннями на 7 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 6 грудня
 • Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
    • Святе Письмо з розважаннями на 15 травня

     Діянь святих апостолів читáння.

     Ді. 23 зач.; 9, 32-42.

     32. У той час Петро, обходячи всі місця, прибув і до святих, що мешкали в Лідді. 33. Там він найшов одного чоловіка, на ім’я Еней, що лежав на ліжку вісім років, він був розслаблений. 34. Петро сказав до нього:

     – Енею, Ісус Христос тебе оздоровляє. Устань і сам постели собі ліжко!

     35. І вмить той підвівся. І бачили його всі мешканці Лідди та Сарону, й навернулися до Господа.

     36. Була ж у Яффі одна учениця, на ім’я Тавита, що значить у перекладі Дорка, абож Сарна. Вона була повна добрих діл та милостині, що чинила. 37. І сталося тими днями, що вона занедужала й умерла. Обмили її і поклали в горниці. 38. А що Лідда лежить близько Яффи, учні, почувши, що Петро там, послали двох чоловіків з просьбою до нього:

     – Прийди до нас якомога скорше.

     39. Петро встав і пішов з ними. І як прийшов, вони його повели у горницю, де всі вдови оточили його, плачучи й показуючи йому одежу, плащі, які робила для них Дорка, бувши з ними. 40. Велівши всім вийти з хати, Петро впав на коліна й почав молитися і, обернувшись до тіла, мовив:

     – Тавито, встань!

     І та відкрила очі, і, побачивши Петра, сіла. 41. Він подав їй руку й підвів її, і, прикликавши святих та вдів, поставив її живою. 42. Довідалась про це вся Яффа, і багато увірувало в Господа.

     Алилуя (г. 5): Милості Твої, Господи, повік оспівуватиму, з роду в рід (Пс. 88,2).

     Стих: Бо сказав Ти: Повік милість збудується (Пс. 88,3).

     Від Йоана святого Євангелія читáння.

     Йо. 14 зач. 5, 1-15.

     1. В той час Ісус прибув до Єрусалиму. 2. А є в Єрусалимі Овеча купіль, що зветься по-єврейськи Витесда й має п’ять притворів. 3. У них лежала сила недужих, сліпих, кривих і сухих, які чекали, коли зворушиться вода: 4. бо ангел Господній сходив час від часу в купіль і зворушував воду, і хто перший по зворушенні води спускався у купіль, видужував, хоч би яка була його недуга.

     5. Був там один чоловік, що нездужав тридцять вісім років. 6. Побачив Ісус, що він лежить, і довідавшися, що він вже дуже довго нездужає, каже до нього:

     – Бажаєш видужати?

     7. Відповідає йому недужий:

     – Не маю нікого, пане, хто б мене спустив у купіль, коли зворушиться вода, бо коли я туди приходжу, інший передо мною сходить.

     8. Ісус мовить до нього:

     – Устань, візьми ложе твоє й ходи!

     9. І відразу видужав той чоловік і взяв своє ложе, й почав ходити.

     10. А був то день суботній. Юдеї кажуть тому, що видужав:

     – Таж то субота. Не личить тобі носити ложе.

     11. Той їм відповів:

     – Той, хто мене оздоровив, сказав мені: візьми твоє ложе й ходи.

     12. Спитали його:

     – Хто той, що сказав тобі: візьми й ходи?

     13. Але той, що видужав, не знав, хто він, бо Ісус зник у натовпі, що був на тому місці. 14. Потім Ісус найшов його у храмі й мовив до нього:

     – Оце ти видужав, не гріши ж більше, щоб що гірше тобі не сталось.

     15. Чоловік пішов і оповів юдеям, що то Ісус оздоровив його.

     Ді. 9, 32-42. «Петро став на коліна й почав молитися»

     Коли читаємо про Ісусових учнів й апостолів, маємо запитати себе, чому ми не діємо в такому авторитеті, як діяли вони. Чому не робимо чудес, не проповідуємо так, щоб народи наверталися… Хибно було б думати, що ці люди були незвичайними чи Бог тепер не дає нам того авторитету діяти в Його Ім’я, як давав колись своїм першим послідовникам.

     Якщо їх щось і вирізняло, то це те, що вони, маючи досвід Бога, могли з такою довірою до Нього звертатись, що Бог творив все нові чудеса. А Бог, який був тоді, тепер той самий. Чому ж Бог тепер не чинить чудес? Хіба тому, що не може? Хіба тому, що дари Святого Духа зараз не потрібні в житті християнської спільноти? 

     Йо. 5, 1-15. «Не маю нікого, пане, – одрікає йому недужий, – хто б мене, коли ото вода зрушиться, та й спустив у купіль».

     Бачимо, що в особі Христа Бог «показує» себе людям і виявляє своє божество, свою любов до людини в конкретних обставинах, у конкретній потребі. 

     Це засвідчує і сьогоднішній випадок. Христос приходить і зауважує біля купелі недужого, який хворіє тридцять вісім років. Це була купіль, у якій люди зцілювалися. Але, як оповідає цей недужий, не було того, хто б його до цієї купелі допровадив, коли зрушується вода. Уявімо собі лише, що всі тридцять вісім років цей чоловік потребував допомоги іншої особи і не було нікого, хто б перейнявся його потребою! 

     Але ця історія не унікальна, погляньмо довкола себе: скільки є людей, які роками чекають на мою допомогу… Відкриймо широко свої очі, аби побачити цих людей, які очікують на нашу допомогу не днями чи місяцями, а роками! (Вл. Венедикт Алексійчук)

     Читай також

    • Святе Письмо з розважаннями на 7 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 6 грудня
    • Святе Письмо з розважаннями на 5 грудня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.