Святе Письмо з розважанням на 18 червня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 9 грудня
 • Святе Письмо з розважанням на 8 грудня
 • Святе Письмо з розважаннями на 7 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 18 червня

     До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

     Рим. 82 зач.; 2, 14-29.

     14. Браття, коли погани, що не мають закону, з природи виконують те, що законне, вони, не маючи закону, самі собі закон; 15. вони виявляють діло закону, написане в їхніх серцях, як свідчить їм їхня совість і думки, то засуджуючи їх, то оправдуючи, 16. в день, коли Бог, згідно з моїм євангелієм, судитиме тайні вчинки людей через Ісуса Христа.

     17. Та коли ти, що звешся юдеєм, що опираєшся на закон і хвалишся Богом, 18. ти, що знаєш його волю і, навчившись із закону, розбираєш, що краще, 19. упевняєш себе, що ти провідник сліпих, світло тих, що в темряві, 20. виховник невігласів, учитель дітей, бо маєш у законі наче втілення знання і правди, – 21. ти, отже, що інших навчаєш, себе самого не навчаєш. Проповідуєш не красти, а сам крадеш. 22. Наказуєш не чинити перелюбу – і чиниш перелюб. Гидуєш бовванами – і чиниш святотаство. 23. Ти, що хвалишся законом, переступом закону Бога зневажаєш. 24. Бо як написано: через вас ім’я Боже зневажається між поганами.

     25. Обрізання корисне, коли виконуєш закон; а коли ти переступаєш закон, обрізання твоє стало необрізанням. 26. Коли ж необрізаний пильнує постанов закону, хіба не зачислиться йому його необрізання за обрізання? 27. І необрізаний по природі, виконуючи закон, осудить тебе, який, хоч і маєш Писання та обрізання, переступник єси закону; 28. бо юдей не той, що таким є назовні, і не те обрізання, що назовні, на тілі, 29. а той, хто юдей у скритості, і таке обрізання серця – за духом, не за буквою. Такому хвала не від людей, але від Бога.

     Від Матея святого Євангелія читáння.

     Мт. 14 зач. 5, 33-41.

     33. Сказав Господь: Ви чули, що було сказано стародавнім: не клянись неправдиво і – виконаєш твої клятви Господеві. 34. А я кажу вам, не клястися зовсім: ні небом, бо це престол Бога; 35. ні землею, бо це підніжок стіп його; ні Єрусалимом, бо це місто великого царя. 36. Та й головою твоєю теж не клянися, бо ти не можеш ані одного волоска зробити білим або чорним.

     37. Хай буде ваше слово: так – так; ні – ні. А що більше цього, те від лихого.

     38. Ви чули, що було сказано: око за око, зуб за зуб. 39. А я кажу вам: не противтеся злому.

     Хто вдарить тебе в праву щоку, оберни до нього й другу. 40. Хто хоче позиватися з тобою і взяти з тебе одежу, лиши йому і плащ. 41. І хто тебе силуватиме йти милю, іди з ним дві.


     Матея 14, 41: “І хто тебе силуватиме йти милю, іди з ним дві”.

     Упередженість… Часто саме це не дає нам почути і зрозуміти один одного. Ми можемо скільки завгодно повторювати, що Новий Заповіт – це заповіт любові, та доки не примиримося самі зі собою, доки не спробуємо зрозуміти, з якої сторони зачинені двері нашого серця, доти ми не вибудуємо стосунків за вченням Христа.

     Любити ближнього, а особливо того, хто з дня в день поруч із нами, не так просто. Любити (читайте – розуміти і сприйняти) ближнього, якого випадково привело нам життя, тобто абсолютно сторонню людину, видається взагалі чимось фантастичним.

     Та саме на любові може визріти готовність пройти певний шлях разом, тобто порозумітися і діяти на спільне благо.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 9 грудня
    • Святе Письмо з розважанням на 8 грудня
    • Святе Письмо з розважаннями на 7 грудня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.