Святе Письмо з розважанням на 1 липня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
 • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 1 липня

     До Римлян послання святого апостола Павла читáння.

     Ап.: Рим. 101 зач.; 9, 6-19.

     6. Браття, воно не так, щоб слово Боже впало марно: бо не всі ті, що від Ізраїля, ізраїльтяни; 7. і не ті, що нащадки Авраама, всі його діти; але від Ісаака назоветься твоє потомство, 8. тобто не тілесні діти – діти Божі, але діти обітниці вважаються за нащадків. 9. Слово ж обітниці таке: цієї самої пори я прийду, і буде син у Сари. 10. Ба більше: Ревека зачала від одного ложа батька нашого Ісаака; 11. коли ж вони ще не народились і нічого доброго чи злого не зробили, – щоб Бог у своїй постанові був вільний вибирати, залежно 12. не від діл, а від того, який кличе, – їй було сказано: старший молодшому буде служити. 13. Бо написано:

     Якова полюбив я,
     Ісава ж незлюбив.

     14. Що ж скажемо, що Бог несправедливий? Зовсім ні. 15. Бо він каже Мойсеєві:

     Помилую, кого хочу помилувати,
     і змилосерджусь, над ким хочу змилосердитися.

     16. Отже це не справа того, хто хоче, ані того, хто біжить, але Бога, що милує. 17. Письмо бо каже фараонові: якраз на те я тебе поставив, щоб на тобі показати мою силу й щоб по всій землі славилося моє ім’я. 18. Отож, кого він хоче, того милує і, кого хоче, того чинить заскорузлим.

     19. Скажеш, отже, мені: чому іще він докоряє? Хто бо може противитися його волі?

     До Євреїв послання святого апостола Павла читáння.

     Свята: Євр. 306 зач.; 2, 11–18.

     11. Браття, той, що освячує, і ті, що освячуються, всі від одного. Тому він не соромиться називати їх братами, коли каже:

     12. Я звіщу ім’я твоє моїм братам,

     хвалитиму тебе серед громади.

     13. І ще:

     Буду надіятись на нього.

     Та:

     Ось я і діти, що Бог мені дав.

     14. А що діти були учасниками тіла й крови, і він також взяв участь у тому, щоб смертю знищити того, хто мав владу смерти, тобто диявола, 15. і визволити тих, яких страх смерти все життя тримав у рабстві. 16. Аджеж не від ангелів прийняв він на себе, а від потомства Авраама. 17. Тому він мусив бути в усьому подібний до братів, щоб стати милосердним та вірним первосвящеником у справах Божих на спокутування гріхів народу. 18. Тому, отже, що він страждав і сам був випробуваний, він може помогти тим, що проходять через пробу.

     Від Матея святого Євангелія читáння.

     Ряд.: Мт. 38 зач. 10, 32-36; 11, 1.

     32. Сказав Господь своїм учням: Кожний, хто визнає мене перед людьми, того і я визнаю перед моїм Отцем небесним. 33. А хто мене зречеться перед людьми, того й я зречусь перед Отцем моїм небесним.

     34. Не думайте, що я прийшов принести мир на землю. Не мир прийшов я принести на землю, а меч. 35. Я прийшов розлучити чоловіка від його батька, дочку від її матері і невістку від її свекрухи. 36. І ворогами чоловіка будуть його домашні.

     1. Коли Ісус скінчив навчати дванадцятьох своїх учнів, пішов звідти навчати і проповідувати по їхніх містах.

     Від Йоана святого Євангелія читáння.

     Свята: Йо. 9 зач. 3, 13-17.

     13. Сказав Господь: Ніхто не зійшов на небо, крім того, хто зійшов з неба: Син чоловічий. 14. І як Мойсей підняв змія в пустині, так Син чоловічий має бути піднесений, 15. щоб кожен, хто вірує у нього жив життям вічним.

     16. Бог бо так полюбив світ, що дав Сина свого єдинородного, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, але жив життям вічним. 17. Бо Бог не послав у світ Сина, щоб світ засудити, але щоб ним спасти світ.

     Замість Достойно, приспів: Величай, душе моя, найсолодшого Ісуса – Чоловіколюбця.

     I ірмос, глас 2: Від Бога – Бога Слово, * що несказанною мудрістю * прийшов обновити Адама, * їддю у тлінь впалого тяжко, * що від Святої Діви несказанно ради нас воплотився, * вірні однодумно піснями величаємо.


     Йоана 3, 16 : “Бог бо так полюбив світ, що дав Сина свого єдинородного”

     Щоразу, чинячи гріх, піддаючись спокусі, не маємо права забувати : гріховність кожного з нас привела Ісуса на хрест до мученицької смерті.

     Згадайте, як, засуджуючи Його, народ, який недавно величав і возносив Месію, кричав: “розіпни”, так, ніби перед ними був найбільший і найжорстокіший розбійник. Зневага і ненависть оволоділа тими, задля порятунку яких Ісус віддавав життя.

     Тож, коли усвідомлено йдемо на гріх, чи не є тими, хто кричить: “розіпни ЙОГО”?

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 30 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 29 листопада
    • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.