Святе Письмо з розважанням на 28 липня

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням 24 травня
 • Святе Письмо з розважанням на 23 травня
 • Святе Письмо з розважанням на 22 травня
    • Святе Письмо з розважанням на 28 липня


     Від Матея святого Євангелія читáння.
     Мт. 71 зач. 17, 10-18.

     1. Того часу учні Ісуса запитали його:
      – Чому книжники кажуть, що спершу має прибути Ілля?
     2. Він відповів їм:
     3. – Ілля прийде й усе приведе доладу. Але я вам кажу, що Ілля вже прийшов був, та вони його не пізнали і вчинили з ним, що хотіли. Так і Син чоловічий має від них пострадати.
     4. І зрозуміли тоді учні, що він їм говорив про Івана Христителя.
     5. Коли ж прийшли до народу, приступив до нього один чоловік і, припавши йому до ніг, 15. каже:
      – Господи, змилуйся над моїм сином, бо він причинний і тяжко нездужає: часто кидається в огонь, часто й у воду. 16. Я був привів його до твоїх учнів, та вони не могли його зцілити.
     6. – Роде невірний та розбещений, – відповів Ісус, – доки я маю бути з вами? Приведіть мені його сюди!
     7. Ісус погрозив йому, і біс вийшов з хлопця; і юнак видужав тієї ж хвилі.

     До Корінтян першого послання святого апостола Павла читáння.
     1 Кор. 148 зач.; 11, 8-22.

     1. Браття, не чоловік від жінки, а жінка від чоловіка, 9. і не чоловіка сотворено для жінки, а жінку для чоловіка. 10. Тому жінка мусить мати на голові знак влади ради ангелів. 11. Одначе в Господі – ні чоловік без жінки, ні жінка без чоловіка, 12. бо так, як жінка від чоловіка, так само й чоловік через жінку, і все від Бога.
     2. Розсудіть самі: чи воно личить непокритій молитися до Бога? 14. Хіба сама природа вас не вчить, що коли чоловік запускає волосся, то для нього сором. 15. А коли жінка запускає довге волосся, то для неї слава, бо довге волосся дано їй замість покривала. 16. Коли ж кому подобаються суперечки, ми такого звичаю не маємо, ні Церкви Божі.
     3. Роблячи вам ці зауваги, не можу вас похвалити, бо ваші збори виходять вам не на добро, а на зло. 18. Найперше бо зачуваю, що коли сходитеся на збори, розколи постають між вами. 19. І я цьому почасти вірю, бо мусять бути у вас розколи, щоб виявилися випробувані між вами. 20. Ви сходитесь не на те, щоб їсти вечерю Господню, 21. бо кожен спішиться їсти свою вечерю, так що дехто голоден, а дехто п’яний. 22. Хіба не маєте домів, щоб їсти-пити? Чи може хочете зневажати Церкву Божу і засоромлювати тих, які нічого не мають? Що маю вам сказати: чи похвалити вас? За це не похвалю.

     Матея 17, 17: “Роде невірний та розбещений, – відповів Ісус, – доки я маю бути з вами?”

     Ви помічали парадокс: той, хто з кимось найдобріший, найвідкритіший, часто найбільше потерпає. Зловживання добротою – це, мабуть, одне із найчастіших прогрішень, якому піддаємося.

     Як діти ставляться до батьків? Це зазвичай зловживання любов’ю, бо знають, що мама і тато пробачать багато і навіть, за найбільшого непослуху, матимуть витримку дочекатися, коли дитина прийде зі своїми жалями. Так часто й ми поводимося з Богом. Знаючи Його безмежну любов і милосердя, грішимо, потім розкаюємося, але ж потім все знову повторюється.

     Та чи подобається нам, коли зловживають нашою любов’ю? Хіба це не ображає? Тож, чи не варто критичніше підійти до своєї поведінки і поводитися відповідальніше, особливо шануючи добре ставлення до себе?

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням 24 травня
    • Святе Письмо з розважанням на 23 травня
    • Святе Письмо з розважанням на 22 травня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.