Святе Письмо з розважанням на 28 листопада

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
 • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 28 листопада

     До Тимотея першого послання святого апостола Павла читáння.

     1 Тим. 279 зач.; 1, 8-14.

     8. Сину Тимотею, ми знаємо, що закон добрий, коли хто уживає його за законом, 9. відаючи, що закон дано не для праведника, але для беззаконних, непокірних, безбожних, грішників, нечестивих, нечистих, батьковбивців та матеревбивців, душогубців, 10. розпусників, мужоложців, людоловів, забріханців, кривоприсяжників і для всіх інших, що противляться здоровому навчанню, 11. згідно з євангелієм слави блаженного Бога, яке мені було доручено.

     12. Дяку складаю тому, хто мені дав силу: Христу Ісусу, Господеві нашому, бо він визнав мене вірним, поставивши на службу: 13. мене, що спершу був хулителем, гонителем і насильником; але мене помилувано, бо я, не відаючи, діяв у невірстві. 14. Благодать же Господа нашого надмірно вилилась на мене з вірою і любов’ю, що в Христі Ісусі.

     Від Луки святого Євангелія читáння.

     Лк. 77 зач. 14, 25-35.

     25. В той час, коли йшла з Ісусом велика сила народу, він обернувсь і до них мовив:

     26. – Коли хто приходить до мене і не знелюбить свого батька й матір, жінку, дітей, братів, сестер, та ще й своє життя, не може бути моїм учнем. 27. Хто не несе хреста свого, і не йде слідом за мною, не може бути моїм учнем.

     28. Хто бо з вас, коли захоче будувати башту, не сяде перше й не обрахує видатків, чи має чим кінчити, 29. щоб часом, як поставить підвалину та не зможе скінчити, усі, що бачитимуть те, не почали сміятися з нього, 30. кажучи: цей чоловік узявся будувати, та не міг закінчити.

     31. Або який цар, ідучи війною на іншого царя, не сяде перш та не роздумає, чи може з десятьма тисячами стати проти того, хто йде з двадцятьма тисячами на нього? 32. Коли ж не може, як той ще далеко, шле посольство і просить миру.

     33. Так і кожний з вас, хто не зречеться всього, що має, не може бути моїм учнем.

     34. Сіль – річ добра, але коли сіль звітріє, чим її приправити? 35. Ні в землю, ні на гній вона більш не придатна: її геть викидають. Хто має вуха слухати, хай слухає.


     Луки 77, 27: «Хто не несе хреста свого, і не йде слідом за мною, не може бути моїм учнем»

     Ми звикли сприймати вислів «нести свій хрест» лише, як страждання і мучеництво. І це, справді, логічно, адже перед розп’яттям Ісус змушений був нести свій хрест на Голгофу. Та в житті християнина нести хрест означає йти за Господом, бути його послідовником, витривало і з вірою переходити через всі бурхливі життєві ріки.

     «Хто не несе хреста свого, і не йде слідом за мною, не може бути моїм учнем» ― цими словами Ісус не спонукає нас до страждань, а глибокої віри, до готовності засвідчувати Його велику любов, його жертвенність і милосердя.

     Сьогодні світ надто скупий на прояви безкорисливої любові, надто мілкий для того, щоб, ідучи наосліп, зуміти осягнути глибину. Тому нашими орієнтирами тут і зараз, у такому рутинному повсякденні має бути заклик Христа йти за ним і стати Його учнем.

     Тож вдивляймося в Ісуса, вслухаймося в Його Слово, яке кличе до великої любові, якою маємо наповнювати цей світ.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 11 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 8 липня
    • Святе Письмо з розважанням на 7 липня
     • Оціни

      [ratemypost]