Святе Письмо з розважанням на 27 лютого

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 7 квітня
 • Святе Письмо з розважанням на 6 квітня
 • Святе Письмо з розважанням на 31 березня
    • Святе Письмо з розважанням на 27 лютого

     Другого соборного послання Петрового читáння.

     2 Пт. 67 зач.; 2, 9-22.

     9. Улюблені, Господь знає, як визволяти побожних від спокуси, неправедних же, призначених для кари, тримати на день суду, 10. особливо тих, які лише шукають брудних похотей тіла і зневажають Господа.

     Зухвалі та нахабні, вони не бояться кидати наклепи на величчя, 11. тоді як ангели, хоч силою й міццю більші, не виносять зневажливого суду на них перед Господом. 12. Вони, мов нерозумна тварина, що з природи на те й родиться, щоб її ловили й нищили; вони зневажають те, чого не розуміють, будуть знищені своїм же знищенням 13. і зазнають кари як відплати за їх несправедливість. Вони розкоші дня за щастя вважають; брудні й мерзенні, вони бавляться, обманюючи вас, навіть коли бенкетують з вами. 14. Очі в них повні перелюбу, і вони грішать безнастанно; вони приваблюють нестійкі душі; серце в них до зажерливости вправне, в тих дітей прокляття. 15. Вони, покинувши дорогу просту, заблудили, ідуть слідом за Валаамом, сином Беора, що милувався платнею неправедною, 16. і одержав докір за свій переступ: ослиця, німа, під’яремна, заговорила людським голосом і спинила безум пророка.

     17. Вони – джерела безводні, хмари, якими гонить хуртовина; для них стоїть готовий чорний морок. 18. Вони верзуть пусті нісенітниці, розбещеними похотями тіла знову приваблюють людей, які ледве що втекли від тих, які проводять життя у блуді. 19. Вони обіцяють їм волю, самі раби зіпсуття; бо кожен стає рабом того, хто його переміг. 20. Бо коли ті, що, пізнавши Господа й Спаса нашого Ісуса Христа, втекли від погані світу і, знов обплутані нею, їй улягають, останнє їхнє гірше, ніж перше. 21. Ліпше було їм дороги справедливости не знати, ніж, пізнавши, відвернутися від переданої їм святої заповіді. 22. З ними сталось те, про що приповідка влучно каже: пес вернувся до своєї блювотини або: свиня, вимита, валяється у багні.

     Від Марка святого Євангелія читáння.

     Мр. 60 зач. 13, 14-23.

     14. Сказав Господь своїм учням: Коли побачите мерзоту запустіння, що настане там, де їй не слід бути, – хто читає, хай розуміє! – тоді ті, що в Юдеї, нехай утікають у гори; 15. хто на покрівлі, нехай униз не сходить і не входить до хати, щоб узяти що із неї; 16. а хто у полі, нехай не вертається назад узяти одежу. 17. Горе вагітним і тим, що годуватимуть грудьми у той час. 18. Моліться, щоб це не сталося зимою. 19. Бо дні ті будуть таким лихом, якого не було від початку світу, який Бог сотворив, аж понині, і ніколи більше не буде. 20. І якби Господь не вкоротив тих днів, ніхто б не врятувався; але заради вибраних, яких вибрав, він укоротить ті дні.

     21. І коли вам тоді хто скаже: ось тут Христос! Глянь, он там він! – Не вірте. 22. Постануть бо неправдиві месії та лжепророки й чинитимуть знаки та чуда, щоб, як можна, одурити вибраних. 23. Ви ж уважайте. Я сказав вам усе наперед.


     Друге Петра 2, 20: “Бо коли ті, що, пізнавши Господа й Спаса нашого Ісуса Христа, втекли від погані світу і, знов обплутані нею, їй улягають, останнє їхнє гірше, ніж перше”.

     Навернення і покаяння – те, до чого має прагнути кожен грішник. Та в силу своєї людської слабкості й немічності, ми схильні до повторення своїх гріхів.

     Так дивно, бо коли щось нам завдає фізичний біль, ми добре запам’ятовуємо це і навіть на інстинктивному рівні уникаємо цього.

     А духовне падіння, духовне калічення чомусь для нас не таке відчутне. Часто навіть у момент переступу не усвідомлюємо глибину проблеми. Покаяння та сором відчуваємо, коли відчуваємо на собі плоди гріха.

     Петро порівнює тих, які розкаялися, та знову повернулися до гріха зі свиньми, що знову й знову вивалюються в багнюці. Це дуже наочне порівняння, але багнюка не змінить сутності тварини, а гріх спотворює людину, спотворює глибинний зміст, який вклав у нас Господь, створивши на Свою подобу.

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 7 квітня
    • Святе Письмо з розважанням на 6 квітня
    • Святе Письмо з розважанням на 31 березня
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.