Читаємо Святе Письмо разом. Вихід 8

Читай також

 • Святе Письмо з розважанням на 18 червня
 • Святе Письмо з розважанням на 17 червня
 • Святе Письмо з розважанням на 16 червня
    • Читаємо Святе Письмо разом. Вихід 8

     8. Друга кара: жаби 1-11; третя кара: комарі 12-15; четверта кара: песі мухи 16-28

     1. Господь сказав Мойсеєві: “Скажи Аронові: Простягни руку твою з палицею твоєю на ріки, на рови, і на стави, і наведи жаби на Єгипетську землю.”
     2. І простяг Арон руку свою на єгипетські води і понаводив жаб, і вкрили жаби землю Єгипетську.
     3. Але й чаклуни зробили таке саме своїми чарами й понаводили жаб на Єгипетську землю.
     4. Тоді прикликав фараон Мойсея та Арона і каже: “Моліть Господа, щоб прогнав жаб від мене і від моїх людей, і я відпущу народ принести жертву (Господеві).”
     5. І відповів Мойсей фараонові: “Вкажи мені ясно, коли маю молитися за тебе і за слуг твоїх і за людей твоїх, щоб зникли жаби від тебе і по твоїх будинках, та щоб тільки в ріці зостались?”
     6. А він сказав “Узавтра.” Відповів Мойсей: “Буде по твоєму бажанню, щоб ти взнав, що немає іншого, як Господь, Бог наш.
     7. Щезнуть від тебе жаби і по твоїх будинках, і від слуг твоїх, і від народу твого, тільки в річці зостануться.”
     8. Вийшли Мойсей і Арон від фараона. І став Мойсей благати Господа за сказане про жаби, що ним поклявся фараонові.
     9. І зробив Господь по слову Мойсея; і поздихали жаби по домах, по дворах і по полях.
     10. Загрібали їх величезними купами, аж земля від них засмерділась.
     11. Але як тільки побачив фараон, що полегшало, то закам’яніло його серце, і не слухався Мойсея і Арона, як і перед сказав Господь.
     12. Господь казав Мойсеєві: “Скажи Аронові, щоб підніс свою палицю та вдарив порох землі, і зробиться він комарями по всій землі Єгипетській.”
     13. Так і вчинили вони. І простяг Арон руку свою з палицею і вдарив порох землі, і налетіла комашня на людей і на худобу; увесь порох землі взявся комарями по всій землі Єгипетській.
     14. Чаклуни намагалися зробити те саме, вивести своїми чарами комарів, та не змогли. І насіли комарі на людей і на худобу.
     15. Тоді чаклуни промовили до фараона: “Це перст-палець Божий.” Та закам’яніло серце фараона і не послухав їх, як і передсказав був Господь.
     16. Сказав Господь Мойсеєві: “Встань рано вранці і стань перед фараоном саме тоді, як він виходитиме на воду, і промов до нього: Ось що каже Господь: Відпусти народ мій, щоб послужив мені в пустині.
     17. Бо як не схочеш відпустити народ мій, то я пошлю на тебе, на твоїх слуг, на твій народ і на твої палати песі мухи. І доми єгиптян, а навіть земля, на якій живете, будуть повні мух.
     18. Я зроблю того дня виняток для Гошен-землі, де живе мій народ, і там не буде мух, щоб зрозумів ти, що я Господь серед землі.
     19. Я встановлю різницю між моїм народом і твоїм народом; завтра буде цей знак.”
     20. Так і зробив Господь. І налетіли мухи великими роями у фараонові палати і в будинки слуг його; і в цілу Єгипетську землю; і тяжко потерпіла земля від мух.
     21. Покликав фараон Мойсея та Арона й каже: “Ідіть, принесіть жертву Богу вашому в землі цій.”
     22. А Мойсей відповів: “Не годиться так робити; бо ми маємо приносити Господу, Богу нашому, жертви, що ними гидують єгиптяни; як же ми могли б принести у них перед очима мерзотні для них жертви? Вони вкаменували б нас.
     23. За три дні ходи маємо піти в пустиню, щоб принести жертву Господу, Богу нашому, як він велів нам.”
     24. Відповів фараон: “Я відпущу вас принести жертву Господеві, Богу вашому, в пустині; тільки, глядіть, не віддаляйтесь. Та помоліться за мене.”
     25. І сказав Мойсей: “Оце я йду від тебе і помолюсь до Господа. Завтра вранці мухи зникнуть від фараона, від його слуг і від його народу; та нехай фараон не глузує собі більше, не відпускаючи народу принести жертву Господеві.”
     26. Вийшов Мойсей від фараона й помолився Господеві.
     27. Зробив Господь по слову Мойсея, і щезли мухи від фараона, і від слуг його, і від народу його: не зосталось ні однієї.
     28. Та серце фараона затвердло й цього разу, і не відпустив народу.

     “Немає іншого, як Господь, Бог наш”

     Інколи люди беруть на себе надто велику відвагу – вирішувати чиїсь долі так, ніби мають над ними владу. Це може видаватися звичною справою, бо в силу обставин, становища, влади в певні моменти можуть якось вплинути на ситуацію. Але така ця влада – ілюзорна. Бо насправді єдиним володарем життя є Господь.

     Уявіть, якими були масштабами влади фараон. Мабуть, йому здавалося, що він всесильний, володіє світом. І може робити що завгодно, без жодних меж. Але вистачило однієї миті, щоб Бог продемонстрував ницість цього уявлення. Коли фараон не зумів зарадити навіть пошесті комах.

      

      

     Читай також

    • Святе Письмо з розважанням на 18 червня
    • Святе Письмо з розважанням на 17 червня
    • Святе Письмо з розважанням на 16 червня
     • Оціни

      [ratemypost]

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"