Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 7

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 7

     «Я – світло, на світ прийшов, щоб кожен, хто в мене вірує, не перебував у темряві» (Йо. 12, 46)

     СІХ! Дорогі Друзі,

     сьогодні запрошую Вас знову на 15-30 хвилин молитви прослави! Прославою Бога може бути твоє уважне та терпеливе слухання Його Слова, пошук Його присутності, зосередженість на Його Особі та відкритість на Його Волю! Прославою є твоя усмішка, яка є світлом і створює його більше…

     Слово Бога є світлом. Слово кличе до існування та сприяє у пізнанні того, що існує. Ісус є світло світу. В Ньому ми народжуємося як сини та доньки.

     Віра завжди є пов’язана зі світлом. Вона дозволяє пізнати цю дійсність. Хто вірує в Ісуса, той змінив помешкання: перемістився з темряви у світло, перейшов від смерті до життя. Віра в Сина – це пізнання світла правди про нас, про Бога. Правда про Бога – це пізнання Бога як Отця і нас як Його дітей.

     Бути у світлі – це шукати понад усе зустрічі з живим Богом. Бути у світлі – це не про високі знання, не про догми, але про зустріч з Ним, воскреслим Христом, Другом. Жінка грішниця приходить в хату Симона фарисея заради зустрічі з Христом. Їй це вдалося! Симон, який запросив Христа до своєї хати, не зумів Його зустріти. Мабуть тому, що насправді не прагнув цього, не шукав, не знав… (Лк. 7, 36-50).

     Чого прагнеш ти сьогодні? Якою є твоя віра? Чи ти шукаєш зустрічі?

     Віра – це про зустріч із живим Богом. Основою Християнства є зустріч з особою Воскреслого Христа. Знання про Нього, тобто катихиза, мають значення, однак не є і не можуть бути основою. Знання не спасають. Для християнина завжди існує небезпека «гнози», тобто потрапляння в пастку на рівні знань про Бога. Християнин може зупинитися на рівні знань, культу та заповідей і не шукати більшого, не шукати зустрічі з живим Богом: у Слові, Таїнстві Покаяння, Євхаристії, іншій людині тощо. Християнин може навіть не знати про існування можливості зустрічі.

     Багатий юнак має скарби і своє бачення життя. Ісус же пропонує йому більший скарб – особисті взаємини (Мк. 10, 17-22). Христос пропонує себе замість багатств. Сьєрен К’єркегор, датський філософ (1813-1855), в одному зі своїх творів навчає про три рівні духовного розвитку християнина:

     І. Рівень естетики: коли для початківців важливі обряди, ікони, кадило і традиції.

     ІІ. Рівень етики: коли для більш досвідчених важливі заповіді, морально правильне життя. Ми вже не роздумуємо про іконки, але про те, як виконувати заповіді та любити.

     ІІІ. Рівень релігійності: найвищий рівень особистих взаємин, рівень зустрічі і дружби з Ісусом. Естетика та етика зосереджують нашу увагу на традиції та на дотримуванні заповідей. На рівні особистих взаємин Ісус запитує, ким Він є для учня та скільки місця займає у його серці. Для багатого юнака цей рівень є недоступний, тому він змушений відійти зажурений і сумний.

     Де знаходишся ти та де хотів би бути?

     Зустріч з Ісусом – це благодать і світло, яке ми отримуємо, якщо Його шукаємо. Якого Бога ти знаєш? Багатством юнака може бути його спотворений образ Бога (н-д. Тирана), якому він молився і не зміг відпустити його. Він міг злякатися Ісуса. Багатий юнак міг молитися до традицій і ікон, які не є Богом, а лише «вікнами» до світла і до пізнання живого Бога та Його любові.

     Господи, дозволь мені Тебе «більше шукати, щоб більше любити і наслідувати» (св. Ігнатій Лойола)! Навчи перебувати у світлі Твого Слова! Допоможи мені розпізнавати світло Твоєї присутності у моїх ближніх! Нехай усе Твоє творіння, яке Ти записав, наче «безцінну книгу», стане для нас світлом Твоєї присутності (Папа Франциск, Laudato si, 85).

     Прославляю Тебе, Господи!

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 21. 5 грудня. Іншою дорогою вертатися до свого краю
    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.