Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 16

Читай також

 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
 • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 16

     «Заберіть оте звідси, не робіть дому Отця мого торговим домом» (Йо. 2, 16).

     Дорогі Друзі,сьогодні запрошую Вас знову на 15-30 хвилин молитви прослави! Прославою Бога є твоє життя, навіть якщо воно крихке! Більшою прославою є визнання своєї крихкості та запрошення Бога у свою крихкість.

     Ісус входить у храм. Призначення храму – це бути домом молитви. Ісус любить храм, який є домом Його Отця. Він часто приходить у храм, щоб там зустрітись і бути зі своїм Отцем.

     Сьогодні він знову зайшов у храм, щоб помолитися, «і зустрів у храмі тих, що продавали…»

     Храм є місцем, де Бог обдаровує людину. «Ой, всі ви спрагнені, йдіть до води, навіть і ті, в кого грошей нема! Ідіть, купуйте й споживайте! Ідіть, купуйте без грошей, без плати, вино та молоко!» (Іс. 55, 1). Бог не продає, але дарує свою любов, бо «Бог є любов» (1 Йо. 4, 18), а «людина створена для того, щоб хвалити Господа Бога свого, поклонятися  і служити Йому, спасаючи у такий спосіб свою душу» (св. Ігнатій Лойола). Храм не є місцем, де людина може щось продавати. Людина, яка є нага (Бут. 3, 7), не може нічого продавати, хіба що – розпорошувати свою порожнечу. Щоб людина могла дарувати хоча б крихту любові, їй спершу треба прийти в храм та її прийняти – на колінах, мовчки та перед Розп’ятим! Господь є Слово (logos), яке походить з Уст Божих! Бог є Уста, а призначення людини – бути вухом, яке приймає Його Слово і Його Любов. Людина є нага, тому не має що продавати. Хіба що відкриється на Його любов і отримає щось від Бога, щоб згодом також дарувати, як Він завжди дарує свою любов! Він не продає, але дарує і обдаровує своїх – Адама і Єву, Народ Ізраїльський і Український!

     Ісус очищає храм від убогих торговців. Господь бачить порожнечу мого серця. Він прагне очистити мене від постійних торгів порожнечею, які я проводжу в глибині свого серця. Я можу торгувати владою над іншими людьми, часто в думках возвеличуючи себе. Можу торгувати маєтком, навіть тим незначним. Можу торгувати маєтком свого часу, коли не маю часу для прослави і для храму в неділю чи в будні. Можу торгувати друзями, коли не маю для них часу, тому що вони не мають досить високого соціального статусу та від них немає користі.

     Чим можна ще торгувати у храмі свого серця?

     Можна торгувати гарними словами і далекобійними фразами. Можна пропонувати досить непогану філософію життя (виключно для інших). Можна демонструвати силу й владу. Твій соціальний статус, яким ти возвеличуєш себе, коштує чимало, однак лише в очах людей, але не в Бога. Можна жити заради задоволення й кар’єри. Можна торгувати спотвореним образом Бога, не бажаючи «Його більше пізнавати, щоб Його більше любити і наслідувати» (св. Ігнатій Лойола). Можна торгувати своїм сумлінням тощо.

     Ісус сьогодні прагне увійти у твоє і моє серце і його очистити від усякого сміття. Ісус очищає храм на початку Євангелії, щоб згодом увесь час наповнювати його Словом своєї присутності. Важливо дозволити Йому увійти до свого храму, щоб Він очистив його також від наслідків війни… Зараз дуже важливо роздумувати не над самим прощенням, але більше над потребою і вмінням дозволити Йому увійти в мій храм і там діяти. Нехай Він там очищає і нехай замешкає… Прощати я, можливо, й не хочу, але головне, що Він цього прагне і Він є прощенням!

     Господи, прошу Тебе, віднайти шляхи до мого серця і Ти прощай в мені, коли не зможу, не зумію і навіть не захочу  цього вчинити! Ти є прощення! Час Великого Посту – це час очищення храму мого серця! Час Великого Посту – це час наповнення храму Його присутністю і Його прощенням!

     «Отче, прости їм, бо не відають, що чинять» (Лк. 23, 34).

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • Йосиф Сліпий зміг — зможу і я! Історик Церкви і військовий про випробовування долі
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.