Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 30

Читай також

 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Великопосні реколекції з отцем Михайлом Станчишином. День 30

     «Усе робіть на славу Божу!» (1 Кор. 10, 31)

     «Людину створено для того, щоб хвалити Господа Бога свого, поклонятися і служити Йому, спасаючи у такий спосіб свою душу» (св. Ігнатій Лойола).

     Людину створено для прослави Бога. Прославляти Його – це бачити Його велич через Його творіння. Хвалити і прославляти Бога через творіння – це помічати красу сходу сонця, звізди і місяць на небі, вітри, гори і пагорби, птиці небесні і кожен підсніжник… «Благословіте Господа, дощі і роси! Хваліте і возносіте його повіки» (Дан. 3, 64). Благословіте Господа, джерела, моря і ріки, льоди і сніги! Прославляти Творця за шум дощу, кожну краплю води, яка спадає на твоє обличчя, його запах, свіжість… Прославляти Бога, це бачити Бога через дощ, неначе Він торкається тебе і промовляє до тебе про свою любов. Бог неначе дарує мені дощ, саме зараз. Бог мовчки і велично є присутній через дощ…

     Прославляти Господа – це бачити Його доброту через Його присутність і дари! Його доброта проявляється через всеосяжний дар Церкви. Його милосердя і прощення ти отримуєш у кожному Таїнстві Покаяння і св. Євхаристії. Його доброта проявляється через кожну посмішку іншої людини та її уважне вухо. Доброта Бога є присутня у кожній крихті хліба, яка є у твоїх руках…

     Прославою Господа є твоє добре життя як дар Божий для тебе та інших людей. Найбільшою прославою є, коли хтось віддає своє життя за ближнього. Безкорисливе життя є прославою Бога. Великою прославою Бога є любов до ворогів і прощення свого кривдника.

     Поклонятися Богові – це перед усім шукати і виконувати Його Волю. Поклонятися – це намагатися бути з Ним в усьому, що тебе оточує та наповняє. Народження дитини – це прийняття Його Волі для нового життя. Захист Батьківщини – це святе виконання Його Святої Волі!

     Служити Богові – це поставити Його на перше місце у своєму житті. Служити Богові ти можеш через служіння своєму ближньому. Виховувати свою дитину – це служіння Богові.

     Господи, навчи мене Тебе прославляти у щоденному житті: у праці та відпочинку, у взаєминах з моїми ближніми, у моїх змаганнях із собою, в успіхах та поразках… Над усе дозволь прославити тебе через мою молитву уважного слухання! Господи, даруй мужності і сили для боротьби! Будь зі мною до самого кінця, щоб моя нога не спіткнулася і воля не похитнулася! Господи, супроводжуй мене аж до Воскресіння! Господи, прости провини наші і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого! «Бо Твоє є Царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.»

     Господи, нехай усе так станеться для Твоєї більшої прослави (св. Ігнатій Лойола).

     Mykhailo Stanchyshyn SJ

     Читай також

    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
     • Оціни

      [ratemypost]