Сестра Анна Сторож ― приватний нотаріус і монахиня з 20-річним стажем

Читай також

 • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
 • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
 • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
    • Сестра Анна Сторож ― приватний нотаріус і монахиня з 20-річним стажем

     Сестра Анна Сторож зі згромадження Сестер Милосердя святого Вінкентія дала інтерв’ю в межах проєкту «Сучасне чернецтво» телеканалу «Перший західний», в якому поділилася власною історією життя та служіння.

     Сестра Анна, яка прийшла в монастир 20 років тому, є приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу.

     Це досить незвична професія для монахині, адже переважно вчителюють чи викладають, працюють медсестрами чи лікарями, допомагають людям старшого віку чи людям з інвалідністю… Та, як на початку інтерв’ю зазначила сестра Анна, черниці можуть працювати майже в будь-якій професії, адже служіння, допомога суспільству ― це свідчення Бога, проповідування.

     У світському житті Сестра Анна Сторож працювала понад п’ять років помічником нотаріуса. В той час і отримала свідоцтво на право нотаріальної діяльності.

     ― Та я хотіла кращого морального життя. Я ― одна донька. Батькам було дуже непросто сказати про своє рішення ― присвятити своє життя Богові. Мама дуже переживала, коли я йшла в монастир. Вона мала багато суперечних бачень про монастирське життя,― зазначила сестра Анна.

     Обравши шлях богопосвяченства, звільнилася з роботи і склала перші обіти. За понад два роки повернулася до нотаріальної практики.

     Слід зазначити, що перші обіти ― чистоти, послуху і убожества ― складають на три роки після дворічного новіціату. Через три роки потрібно зробити свій вибір, зрозуміти, як краще провадити своє життя. Наступні обіти тривають два роки, а після цього ― довічні.

     ― Я рада, що Бог дає мені сили, щоб іти далі. Своїми силами ніколи би не зважилася на таке життя і не змогла би тривати в тому. Думаю, що це спільна діяльність людини і Бога. Це за аналогією обдарування. Відкриття Бога ― це поступовий процес, ― пояснила черниця.

     Серед іншого сестра Анна, відповідаючи на запитання журналіста, якщо черниця хоче здобути ще одну освіти, вивчити нову спеціальність, то має це обговорити з настоятелькою монастиря і дорадчим органом.

     Ділячись власною історією, монахиня також відповіла на запитання про те, що би порадила дівчатам, які думають стати монахинями?

     Якщо маєте таке бажання, не бійтеся зробити пробу. А час покаже, як провадити своє життя.

     Інтерв’ю повністю дивіться на відео.

     Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

      

     Читай також

    • Три прості способи, як пояснити друзям свою віру в Бога
    • #НазустрічРіздву. День 17. 1 грудня. Іти назустріч Христові, попри труднощі і не боячись помилок у дорозі
    • #НазустрічРіздву. День 15. 29 листопада. Запрошення усім своїм життям шукати Бога
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 5 / 5. Vote count: 1

      No votes so far! Be the first to rate this post.

        

       Про автора

       Журналіст "ДивенСвіт"