Проєкт ProЛІС в Одесі: світло серед тривог

23-25 травня Одеса стала місцем, де серця молоді нашої Церкви билися в унісон — у дусі молитви, служіння й справжнього лідерства. Проєкт ProЛІС, ініційований Патріаршою комісією УГКЦ у справах молоді та підтриманий Українською освітньою платформою, зібрав молодих людей, які приїхали, щоб почути, поділитися й глибше зрозуміти: що означає бути християнином сьогодні та якою є дієва віра. Попри повітряні тривоги, нічні спуски в укриття, недоспані ночі, молодь не лише залишалася оптимістичною, ай ще більше заглиблювалася в тему служіння. Атмосфера події була наповнена довірою і внутрішнім світлом.
Вероніка Дякович розкривала нові горизонти лідерства у своїй лекції «Лідерство як служіння: підходи НУМО до формування активної молоді», наголошуючи: справжній лідер — це той, хто вміє прислухатися, підтримувати і віддавати, не чекаючи на схвалення.
Отець Олександр Більський у виступі «П’ять хлібів і дві риби» нагадував, що навіть найменше, принесене з вірою, може стати благословенням для багатьох. Його слова резонували особливо глибоко у контексті воєнної реальності — де служіння стає способом виживання, а також джерелом сили.
У бібліотеці ім. М. Грушевського відбулася презентація книги «Стартапи добра» — збірки історій про мале добро, що здатне змінити світ. Разом з отцем Олександром виступала комунікаційниця Української освітньої платформи Анастасія Худзік, яка також провела практичний воркшоп «Молитись, постити, репостити». У ньому вона говорила про те, як бути християнином у соціальних мережах — результативно та з глибокими сенсами.
Ця подія для мене мала два виміри: ловила інформацію як журналіст і також як журналіст ділилася з присутніми думками на тему, чому варто розглядати інформацію як зброю, зосередивши увагу на тому, як часто ми піддаємося впливу, навіть не підозрюючи про це.
Особливим моментом стала екскурсія Одесою з істориком Олександром Музичком. Погодьтеся, слухати в центрі Одеси вірші Юрія Липи, дізнатися про те, за яких обставин в цьому місті на березі моря побував Іван Франко, та як любила ці вулиці Леся Українка, чого туди приїжджав Євген Коновалець, на якого полювала московська агентура, та ще багато іншого — це значно більше, ніж просто любуватися давніми будівлями.
Проєкт ProЛІС має глибшу мету, ніж просто організацію заходів. Як зазначив отець Роман Демуш, заступник голови Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді:
— Наше головне завдання — об’єднати молодь, яка щоденно переживає небезпеку через ворожі обстріли, та попри страх і втому залишається активною. Ми бачимо, як молоді люди не втрачають сили духу, а навпаки — шукають способів свідчити живу віру в кожній сфері життя. Саме в таких зустрічах народжується майбутнє нашої Церкви і країни.
Цю ініціативу Патріарша комісія УГКЦ у справах молоді реалізувала з благословення Екзарха Одеського владики Михаїла Бубнія у співпраці з Молодіжною комісією Одеського екзархату.
Наталія Павлишин
ПІДТРИМАЙТЕ ДИВЕН СВІТ
проєкту
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
