Блаженніший Святослав: «Нехай любов до Бога і до ближнього буде антидотом і справжньою вакциною проти вірусу страху»

Читай також

 • На тимчасово окупованих територіях немає жодного католицького священника, — Глава УГКЦ
 • Ознаки зла
 • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
    • Блаженніший Святослав: «Нехай любов до Бога і до ближнього буде антидотом і справжньою вакциною проти вірусу страху»

     Ми, як християни, можемо подолати страх діяльною любов’ю. Складемо іспит на людяність тоді, коли не просто залишимося людьми, а почнемо діяти і виконувати Божі Заповіді. Коли на ділі будемо показувати, ким ми є.

     Таку думку висловив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у програмі «Святі та грішні» на каналі UA: ПЕРШИЙ. Співрозмовницею Глави УГКЦ була Мирослава Барчук.

     Глава Церкви зауважив, що страх — це найбільша духовна і психічна травма, яку ми сьогодні переживаємо. Це та рана, яку будемо змушені ще дуже довго лікувати. Проте він переконаний, що андитотом до страху є віра в Бога. Людина, яка вірить в Бога, має силу подолати страх.

     «Людина, яка вірить у Бога, черпає силу у Святих Таїнствах, щоб любити ближнього. Таким чином вона має силу в ближньому не бачити ворога, носія смертельної небезпеки, а іншу людину, як образ Бога. Християнин розуміє, що ця людина є Божою присутністю в його житті. Він її повинен визнати і щось доброго для неї зробити», — наголосив Блаженніший Святослав.

     За словами Глави УГКЦ, сьогодні ми констатуємо факт, що сучасна людина в умовах  пандемії опанована страхом. Часом цей страх може бути більш небезпечним, ніж сам вірус, який сьогодні нас атакує. Позаяк він паралізує і викривляє людські стосунки.

     https://www.youtube.com/watch?v=8mge570p9z4

     «У нашій ситуації бачимо, що не тільки наш народ, а й інші держави переживають панічний страх перед особою, яка захворіла, і навіть перед тим, хто вже одужав. Маємо сьогодні феномен стигматизації хворих на коронавірус. Я думаю, що це є велика небезпека, бо це дегуманізує суспільство. Ми не можемо адекватно діяти. Внаслідок цього ми втрачаємо людяність», — зазначив Предстоятель УГКЦ.

     На його думку, великою помилкою є те, що деякі держави використовують страх як інструмент для того, щоб переконати людей виконувати правила карантину. Тому і бачимо своєрідне нагнітання страху в суспільствах, навіть поза межами нашої держави.

     В умовах пандемії, каже Отець і Глава УГКЦ, наша Церква почала активно займатися соціальним служінням, що є діяльною любов’ю стосовно тих, хто найбільше потребує допомоги, чи потерпілим у тих обставинах, що склалися.

     «Не керуйтеся страхом. Нехай страх вас не паралізує. Не будьте його невільниками», — застерігає він.

     «Любов звільняє нас від страху і дає можливість побачити іншу людину такою, якою вона є. Той, хто вміє любити і може побачити в іншій людині справді свого  ближнього, здатний сьогодні страх подолати і допомогти ближньому зберегти своє життя і здоров’я. Хоч би до якої Церкви ми належали, усі повинні бути людьми. Це те, що глибинно об’єднує віруючих і невіруючих людей», — додав Предстоятель УГКЦ .

     «Нехай любов до Бога та ближнього буде антидотом і справжньою вакциною проти вірусу страху, який сьогодні наповнює наші серця і суспільство. Я переконаний, що страх і стигматизація хворих ніколи не будуть мати останнього слова. Останнє слово матиме людяність», — підсумував Блаженніший Святослав.

     Департамент інформації УГКЦ

     Читай також

    • На тимчасово окупованих територіях немає жодного католицького священника, — Глава УГКЦ
    • Ознаки зла
    • Священників УГКЦ Івана Левицького та Богдана Гелету звільнили з російського полону
     • Оціни

      [ratemypost]