Школа Святого Духа: в пошуках відповідей у складні часи

Читай також

 • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
 • Не молитва
 • Молода українка, яка очолила революцію молитви
    • Школа Святого Духа: в пошуках відповідей у складні часи

     Як зберегти любов у стосунках в сім’ї в час війни? Як шукати і знаходити Бога в усьому, розпізнавати Божу присутність та любов? Як тривати в молитві та в чому цінність, зокрема, молитви прослави?

     Відповіді на ці та багато інших запитань шукали учасники зимового модулю Школи Святого Духа, що відбулася 27-29 січня у Львівській семінарії Святого Духа і зібрала понад двісті осіб з різних куточків України. Формаційна програма Школи включає навчання на чотирьох курсах (Інтро-курс для тих, хто вперше на Школі, а також перший, другий і третій курси), участь в Святій Літургії, молитовних зустрічах, малих групах ділення та воркшопах .

     Зокрема, курс Intro зимового модулю Школи був присвячений темі «Стосунки у подружжі». Основне завдання – допомогти відкрити покликання бути чоловіком та жінкою, розповісти про Божий задум сім’ї як Домашньої Церкви, про фундамент зрілих стосунків та про спілкування як запоруку взаєморозуміння у подружжі.

     Темою навчань Першого курсу була молитва. В рамках цього курсу учасники слухали про цінність особистої молитви, без якої неможливо будувати глибоких особистих стосунків з Ісусом, та отримали практичні поради щодо неї і ділення власним досвідом досвідчених духівників та лекторів.

     Другий курс розглядав тему «Межі», щоб допомогти кожному побачити межі власної особистості (фізичні, розумові, емоційні, духовні), щоб жити повноцінно і власним життям, а не життям інших людей чи просто «перебувати» своє життя, та щоб навчитися будувати здорові стосунки з Богом та з іншими людьми.

     Учасники Третього курсу вчилися як розпізнавати Божу волю в житті. Мета цього курсу – допомогти кожному учаснику відкрити власне покликання та віднайти своє місце в Церкві, щоб служити своїми дарами й талантами для поширення Царства Божого. Саме для цього потребуємо навиків розпізнавання Божої волі.

     В рамках програми Школи відбулися також чотири воркшопи. Їх провадили:

     – о. Михайло Станчишин SJ («Шукати і знаходити Бога в усьому: про розпізнавання Божої присутності та любові»)

     – о.д-р. Олег Кіндій «Моральні аспекти примирення, пробачення та відновлення справедливості під час війни»

     – Олександра та Ростислав Пелехач з Дрогобича, практикуючі психотерапевти та спеціалісти по роботі з сім’ями та з узалежненими («Стосунки в сім’ї: розмова без табу»)

     – Богдан та Світлана Сеник, музична група прослави «Мир Вам» з Івано-Франківська («Молитва прослави як метод євангелізації»).

     Час перебування на Школі для багатьох учасників став нагодою, щоб встати і піти далі за Ісусом Христом, міцно тримаючи Його за руку.

     Підготувала Олеся Колос, співорганізаторка Школи Святого Духа

     Читай також

    • Блаженніший Любомир Гузар невдовзі може стати святим. Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес
    • Не молитва
    • Молода українка, яка очолила революцію молитви
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 5 / 5. Vote count: 1

      No votes so far! Be the first to rate this post.