А що б ви подумали, коли б побачили у сні чи видінні ― роги?

Читай також

 • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
 • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
 • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
    • А що б ви подумали, коли б побачили у сні чи видінні ― роги?

     А що б ви подумали, коли б побачили у сні чи видінні ― роги?.. Так-так, справжнісінькі, аж чотири!! Хрестилися б і молилися зі страху? Чи може би шукали в гуглі/соннику, шо то значить?..

     А пророк Захарія не розгубився… Він просто взяв і запитався в ангела, що говорив з ним: «Що це?», ― так просто… І ангел відповів йому. А потім був ще один новий і дивний образ про чотирьох чоловіків… Проте і тут Захарія не кремпувався, а дуже щиро й простодушно продовжував запитувати ангела: «Що вони йдуть робити?», ― і на це також отримував відповідь від ангела.

     Все дуже просто, аж наївно, як в дітей: «Тату, що це?» І виявляється, що не так страшні ті роги, як нам здавалися, а навіть зовсім не погані і обнадійливі… Їх, що розкидали і ранили Ізраїль, Господь взяв і обламав («надавав ворогу по рогах»). Оце мені навіть дууууже подобається.

     На відміну від нас, Бог і Його ангели не нервуються, як зазвичай ми з вами, коли їх про щось запитують/допитують/«дістають». Навпаки, Господь саме так зазвичай і спілкується з нами, провокуючи, щоби ми вступили з Ним у спілкування/розмову/діалог… Він наче каже нам: «Хочеш, я тобі щось покажу?! А знаєш, що це? Давай, я тобі все розкажу і поясню! Якщо чогось не зрозумієш ― питай, я тобі поясню!», – як справжній батько, педагог, щирий і цікавий співрозмовник…

     Тут я мушу повторитися (див. мій допис від 14.05.2022): «Якщо у вас в житті більше питань, ніж відповідей, то це означає, що вам час поговорити і розпитати про це Бога! Або ж Бог хоче поговорити про це з вами!»

     У цей час Господь говорить дуже багато надзвичайно важливих речей до нас, до України, до цілого людства. Може варто нарешті послухати/прислухатись до Нього?! Якщо що ― питайте у Нього.

     «1 Потім підвів я мої очі й дивлюся: аж ось чотири роги.

     2 І я спитав ангела, що говорив зо мною: «Що це?» Він відповів: «Це роги, що порозкидали Юду, Ізраїля і Єрусалим.»

     3 І Господь показав мені чотирьох ремісників.

     4 Я спитав: «Що вони йдуть робити?» Він відповів: «Це роги, що порозкидали Юду так, що ніхто не підвів голови; ці прийшли, щоб їх налякати та позбавити рогів народи, що підняли ріг свій проти країни Юди, щоб її порозкидати»(Захарія 2, 1-4).

     Отець Іван СОХАН

     Читай також

    • В Горлицях молилися за протоєрея Григорія Назара в річницю смерті
    • «Усмішка української молоді є надією вашого народу», – брати Taize Блаженнішому Святославу
    • Презентація книги сестри Антонії Шелепило «Плани на завтра. Старий Завіт: Нові лінзи для Божого Слова»
     • Оціни

      How useful was this post?

      Click on a star to rate it!

      Average rating 0 / 5. Vote count: 0

      No votes so far! Be the first to rate this post.